Gyilkos vagyok

pet-et
Fred MacMurray
Fred MacMurray
Edward G. Robinson

Philis nem egy egyszerű pénzhajhász. A vagyon megszerzése érdekében ölni is képes. Meggyilkolja a vagyonos Mr. Dietrichson feleségét, majd összeházasodik a férfival, hogy ezt követően vele is végezhessen, és megkapja a magas életbiztosítási díjat. Segítőül a naiv biztosítási ügynököt, Waltert… Több

Rendező: Billy Wilder
Író: James M. Cain
Forgatókönyvíró: Billy Wilder, Raymond Chandler
Premier: 1944

2018.03.21 hackerjulcsi

Ez egy szuper film! Az emberi leleményesség... se a nő, se a pénz nem lett meg.. gyakran van így, ha az ember csalásba ártja magát. Időtálló és fordulatos noir film.

2016.02.11 Milanman

Tökéletes film-noir esszencia, minden elemében élvezetes, izgalmas, a mai napig megállja a helyét. Fantasztikus alkotás.

2017.09.13 Deku

Simán vártam volna még több pörgést izgalmat vagy nem is tudom. Nem rossz ez csak szimplán gyenge. Habár biztos van akinek ez a harmatos verzió is bejön de az nem én voltam/vagyok.

2017.03.12 NorbiP

Billy Wilder ismét bebizonyította, hogy ért a filmrendezéshez. Még a mai napig nagyon jó alkotás, bárkinek ajánlom, aki szeret a (régi) bűnügyi filmeket.

2016.04.26 mrfaktor

Egyik kedvenc régi filmem. Valami hihetetlen, hogy már akkoriban tudtak ilyen feszült krimit rendezni. Egy két jelenetnél csaknem leizzad az ember, annyira nem lehet tudni merre halad tovább a cselekmény. Kár, hogy ezeket a régebbi filmeket nem nézik annyian.

A femme fatale neve, Phyllis a görög mitológiát ismerők számára beszélő név, csak az eredeti történetben a szerelem győz a halál felett, míg a filmben a fordítottja történik.Szerző: Berto49

James M. Cain (1892-1977) nevéhez más remek filmek irodalmi előzményei is kapcsolódnak, mint többek között "A postás mindig kétszer csönget" (számos filmadaptációja ismert), és a "Mildred Pierce" (Kertész Mihály, 1945, Todd Haynes, 2011, ötrészes tévésorozat). Két legismertebb regényét a hardboiled krimi műfajához sorolják. Szerző: Berto49

A film ismert címváltozata: Kettős kárigény, ami a biztosítási szakmában azt jelenti, hogy kis valószínűségű halálesetkor a biztosítási összeg kétszeresére jogosult a kedvezményezett.Szerző: Berto49

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1944-ben.Szerző: dulkap