Drakula

Drakula

Dracula
David Manners
Frances Dade

Lugosi Béla magyar származású, Amerikában befutott filmszínész lényegében a Drakula című horror főszerepével vált igazi csillaggá. Egy fiatal ügyvéd, Mr. Renfield Erdélybe utazik, hogy aláírassa az adásvételi megállapodás papírjait, melyek Drakula gróf új… Több

Premier (HU): 1931.10.12.

Drakula  (1979)

Több

2024.03.02 Jocpappa

10/6.5

Klasszikus, filmtörténeti mérföldkő, meg minden... De ma már nagyon vicces az egész, Lugosi szinte bármelyik megjelenésén, megszólalásán fel lehet nevetni. Ettől függetlenül tisztelem az embert. Szívderítő látni a film elején a magyarul beszélő falusiakat, illetve a dróton rángatott denevért. Pont olyan hosszú a film, hogy még ennyi idő után is befogadható legyen. Mai szemmel nem sok élvezeti értéke van, inkább tiszteletből, kulturálódásból és a magyar vonzatai miatt érdemes megnézni. A Renfieldet alakító színész nagyon jól hozza az őrültet.

2018.10.21 dailyfilmsan

Tetszett. Nagyon jók voltak a vágások benne, ez fokozta a film hangulatát is meglátásom szerint. Az elején perceken keresztül magyarul beszélnek benne, amit jó hallgatni. A színészek színpadiasak nagyon korhű a színészi játék. Lugosi Béla pedig a beszédében is Dracua volt ebben a filmben nagyon ráillett ez a szerep.

Lugosi Béla zseni,és ő volt DRAKULA,így nagybetűkkel... Fantasztikus képi világ, zseniális rendezés, és alakítások... És félelmetes volt, elismerésem ezeknek a korai horror úttörőknek!!! Nagyon nagyot üt a film, ennyi idő után is!!!

2017.11.20 Deku

Kivételes hatással volt rám maga a film és nem is tudom mi volt az a pillanat aminél éreztem, hogy ez király. Nem tudtam egyszerűen betelni ezzel a filmmel. Kegyetlenül magasra tették ám a mércét ezzel a hangulatvilággal.

2016.09.01 sipiarpi

Filmtörténeti klasszikus. A vágások nekem kicsit furák voltak, de nem volt túl zavaró. Kicsit jobbat vártam, de azért élvezhető volt. Külön érdekes volt a fogadónál játszódó jelenetnél a magyar szövegek. Érdekesség, hogy az Universal azonos díszletb... Több

Az USA és Anglia területén forgatták le, összesen 6 helyszínen. Szerző: Archívum

Drakula egyetlen egy alkalommal sem pislog a filmben.Szerző: Archívum

Chester Morris közel volt hozzá, hogy elnyerje Drakula karakterének megformálási jogát. Szerző: Archívum

Az opera, ami akkor hallható, mikor Drakula gróf először találkozik Seward doktorral, Wagner - A nürnbergi mesterdalnokok darabjából származik.Szerző: Archívum

John Wray neve is felmerült Drakula gróf szerepe kapcsán.Szerző: Archívum