Eddie the Eagle

Dexter Fletcher
Dexter Fletcher
Hugh Jackman

Az életrajzi ihletésű dráma középpontjában egy angol síugró áll. Eddie első ránézésre kétballábas figura, akinek talán nem kellene ennyit bíbelődnie a síeléssel. Azonban Eddie kitartóan edz és végül eljut az 1988-as téli olimpiára, ahol egyedüliként képviseli Angliát. Élete remek példa… Több

Rendező: Dexter Fletcher
Forgatókönyvíró: Sean Macaulay, Simon Kelton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2016.08.18. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.11.18 dailyfilmsan

Taron Egerton alakítása nagyon jó! A film játszi könnyedséggel halad a maga medrében, nincs unalmas pillanat, vagy töltelék, csak maga a történet mókás karakterekkel. Nekem nagyon tetszett.

2016.08.26 dulkap

Nehéz mit írni a filmről, mert annyi mindent lehetne. Ez egy remek és kedves film, már ha lehet ilyen jelzőt használni egy film esetében. Egy könnyed és összességében vidám alkotás, ami stílusát tekintve olyan, mintha valóban a 80-as évek végén készü... Több

2016.05.27 Bogi87

Könnyed humorú, rendkívül szórakoztató vígjáték, amely tanító jellegű is. Ha valamit nagyon szeretnénk és elég kitartóak vagyunk, el tudjuk érni a céljainkat, nincs lehetetlen.

2016.03.13 indingo

Volt szerencsém premier előtt látni a filmet, de a korábbi előzetes alapján amúgy is megnéztem volna. Igaz történetet dolgoz fel, bár néhol valószínűleg kicsit színeztek az alkotók. Nekem kifejezetten tetszett, humoros volt és valahol elképesztő a sz... Több

2016.04.16 ArpiHajdu és Réci

Nagyon jó film, ajánlani tudom mindenkinek, akit próbáltak már lebeszélni az álmairól, akit mindenhol leírtak, s már saját maga is kezdte elveszíteni a hitét. Kellőképpen komoly és kellőképp humoros.

A film összbevétele 46 152 800 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 622 160 forintot termelt. A hazai mozik összesen 28 620 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bronson Peary karakterét (akit a filmben Hugh Jackman játszott) a film kedvéért találták ki. Az igazi Eddie Edwardsnak nem volt ilyen nevű edzője. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Dexter Fletcher rendező színészként is ismerős lehet Az elefántember, Az ember, aki túl keveset tudott, A Ravasz, az Agy és a két füstölgő puskacső, a Doom, a Csillagpor vagy éppen a Ha/ver című filmekből.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az igazi Eddie Edwards a BBC csatornának azt nyilatkozta a film megjelenése előtt, hogy a film csupán 10 százalékban fedi a valóságot.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Edwards két dalt is elkészített finn nyelven (annak ellenére, hogy nem is beszéli a nyelvet). Dalai olyannyira sikeresek lettek, hogy a finn pop chart listán második helyen is állt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az olimpikonok Ed Woodja
A csodabogár síugró, Eddie Edwards élete alapján készített biopic végezhette volna tipikus hollywoodi hőstörténetként is, de Dexter Fletcher rendező tragikomédiaként közelítette meg a történetet. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

(2016. 04. 01.)
Eddie „a sas” Edwards a világ legvalószerűtlenebb sportolója volt, és most egy szégyentelenül naiv komédia-drámában tér vissza – ami tökéletesen illik hozzá. Több

(2016. 04. 04.)
„ – hová mész kispofám? – megyek az olimpiára!”
Az Eddie, a sas azért is hasznos mozi, mert egy jófej tesitanárnak végre van mit levetítenie annak a diáknak, aki mondjuk csak a lábát találja el a labda helyett, mégis világbajnok akar lenni. Több

(2016. 04. 02.)
Sas, de nem kabaré
Matty Nykänen hiába nyert aranyérmet 1988-ban Calgaryban a téli olimpián, mégsem róla készült film, hanem a Sas néven sporttörténelmet író Eddie Edwardsról. Töki és Farkas találkozása a síugrósánc alatt. Meglepetésfilm a javából. Több

(2016. 04. 01.)
Eddie Edwards sztorija az esélytelenek himnusza, a hősies bukás ódája és a kitartás dicsőítése. Nem mellékesen pedig olyan széles mosolyt kanyarít az arcodra, amit még órákig képtelen leszel letörölni róla. Több