Égető bizonyíték

Égető bizonyíték

Burn After Reading
Akodako

Linda egy fitneszteremben dolgozik. Már jócskán benne van a korban, ezért plasztikai műtéten gondolkodik. Fiatalabb kollégájának, Chadnek is elmeséli ötletét. Életük teljesen megváltozik egy CD-nek köszönhetően, amit az egykori CIA-ügynök, az alkoholista Osbourne Cox a fitneszteremben felejt.… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2008.11.27.

2023.08.28 Ergit

Hatalmas film, igazi tragikomédia!!!

2018.03.19 indingo

Hú, de jó volt! Nagyon stílusos film, remek karakterekkel. Bard Pitt ebben a zizzent fitneszguru szerepben nagyon felüdítő volt. A történet kellemesen zavaros.

2018.11.04 dailyfilmsan

Ez parádés volt. Nagyon jót szórakoztam rajta az első pillanatától a végéig. Ötletes volt és csavaros. Valamint egy sajátos kritika a titkosszolgálatról és az emberi gyarlóságról. A Coen fivérek egyik gyöngyszeme én csak ajánlani tudom.

2017.01.16 ArpiHajdu és Réci

"Nyomorultak"

A Coen-fivérekben újfent nem csalódtam, vagy csak egyszerűen nagyon bejön az a fajta szatirikus látásmódjuk, amelyet filmjeikben megfogalmaznak. A film elején eszembe jutott egy olyan gondolat, miszerint sok, apró történetből fog állni a film, amelye... Teljes kritika

2017.12.10 Deku

Hát mit mondhatnék, megnéztem mert belevágtam de nem dobtam el az agyam tőle. Egy két ilyen film is kell. Nem húzza le az ember kedvét, hanem elszórakoztatja, de később nem feltétlen emlékszel majd egyből a címére.

Ez volt az első Coen-film A halál keresztútján (vagyis 1990) óta, amelynek nem Roger Deakins volt az operatőre. Deakins A szabadság útjai munkálatai miatt nem tudott közreműködni az Égető bizonyítékban. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás 2007 augusztusától, 2007 novemberéig tartott 37M $-os költségvetésből.Szerző: dulkap

J.K. Simmons egyszer sem áll fel a film folyamán.Szerző: dulkap

A 2008-as Venice Film Festival nyitófilmje volt.Szerző: dulkap