Egy kés filozófiája

Egy kés filozófiája

Philosophy of a Knife
Videók

A film voltaképpen egy monumentális haláltánc-fantázia, epikus és sokkoló-szemkápráztató lidércnyomás-folyam a világtörténelem egyik legnagyobb, mindmáig kellőképpen nem tisztázott japán háborús bűntettéről, az 1932-1945 között a megszállt mandzsúriai Harbinban a 731-es alakulat által folytatott emberkísérletekről, amelyben a legóvatosabb becslések szerint is legalább 3000 kínai, orosz és más nemzetiségű ártatlan ember vesztette életét, az alakulat által kiírtott kínai településekről nem is beszélve. Az ún. Unit 731 nevű létesítményt az ártatlannak tűnő "járvány megelőzési és vízellátási egység" fedőnéven hozták létre Shiro Ishii tábornok vezetésével. Néhány év múlva a 731-es lett a világ első számú, biológiai hadviselésre alkalmas bázisa.

Rendező: Andrey Iskanov
Forgatókönyvíró: Andrey Iskanov
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Oroszország
Premier: 2008.07.08.

2017.12.27 Gyalog őrmester

Eléggé hatásos film, de rendkívül hosszú. Én nem is bírtam egyhuzamban végnézni ezt a 4 órát, nem tetszett, számomra ez a fekete-fehér effektus még rontott a filmen.

2014.11.08 VérAlex

Gagyi. Nem tetszett. A fekete-fehér hatás viszont megvolt, brutálisan jól hatott a felspanolt idegpályáimra.

2014.12.28 Holló

A film nagyon hosszúra sikeredett, de dramatikailag jól felépített, hatásos elemekkel, eszközökkel. Egyébként abszolút feledhető.