Egy kis kiruccanás

Egy kis kiruccanás

La grande vadrouille

A II. világháború alatt egy angol nehézbombázót a német légelhárítás lelő Párizs felett. Legénysége ejtőernyővel menekül, de a megszállt városban mindenki őket üldözi. Egyikük a német főhadiszállás épületén landol egy festőállványon, másikuknak az állatkertben sikerül földet érnie, a harmadiknak pedig az Operaház tetején. A németek elől bujkáló briteket végül két, kissé kelekótya francia, - egy karmester és egy festő - veszi pártfogásába. Feladatuk, hogy angol barátaikat kijuttassák a szabad zónába. Ez azonban nem is olyan könnyű.

Rendező: Gérard Oury
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier: 1966.12.08.

2024.04.05 FREEWAY

Jó film volt, sok humorral, vicces karakterekkel és humoros helyzetekkel. Érdemes megnézni.

2019.06.07 Berto49

Humoros resistance

Nem csoda, hogy Franciaországban több évtizedig nézőszám rekordot tartott és világszerte is nagy sikert aratott. A fordulatos, pörgő cselekmény mellett ezt a II. világháborúban játszódó vígjátékot három komikus „nagyágyú”, két francia (Bourvil és Lou... Teljes kritika

2017.12.09 Deku

Én valahol utálom az ilyen és hasonszőrű társait ezeknek a filmeknek. Ilyen is kellhet és biztos van olyan aki vevő is eme alkotásra de az nem én voltam sajnos.

2019.08.22 dailyfilmsan

Jót szórakoztam a filmen. Élveztem a régi szarkazmust, ami áradt a filmből, a sztereotipikusan felvázolt karaktereket szereplőket. Szerintem egyszer érdemes mindenképp megnézni, mivel nem a kicsinyes, kis stílű poénokkal nevetett. Szerettem a filmet és szívesen ajánlom

2016.09.03 daniel52

A háborús Párizsban játszódik Louis de Funes egyik legjobb filmje. Sokadik nézésre is érdekes...

Alfonso Cuarón Roma című filmében látható egy jelenet a filmből. Szerző: dailyfilmsan

Ez a film volt a legsikeresebb francia film Németországban, egészen addig, amíg 2008-ban meg nem jelent az Isten hozott az Isten háta mögött.Szerző: dailyfilmsan

A valóságban a második világháború alatt de Funés a megszállás idején párizsi bárokban zongorázott. A filmben van is egy jelenet, amikor a párizsi Operaházban zongorázik; ő maga játszik a billentyűkön. Szerző: dailyfilmsan

17 milliós mozis nézettségi rekordját csak James Cameron Titanic című filmjének sikerült túlszárnyalnia több mint harminc év múlva.Szerző: LionelMessi10