Egy szó, mint száz: szerelem!

Egy szó, mint száz: szerelem!

Lang historie kort

Egy szó, mint száz: szerelem! történetének középpontjában Ellen és harmincas, negyvenes éveiben járó barátai, és azok szerelmi élete áll. A három évet felölelő cselekmény olyan emberek életét tárja elénk, akik küzdködnek a tökéletes párkapcsolat ideájával, miközben az igaz szerelmet keresik.… Több

Rendező: May el-Toukhy
Forgatókönyvíró: Maren Louise Käehne, May el-Toukhy
Ország: Dánia
Premier (HU): 2016.06.16.

2018.10.13 nikla113

Lináris történetmesélés helyett epizódos megoldáshoz nyúlt a rendező. Nincs is ezzel semmi baj mindaddig, amíg a film mondanivalója átjön, ellenben én azt éreztem, hogy sokminden a vágóasztalon maradt. Érdekes részek nem kerültek alapos kifejtésre, míg az unalmasabb jelenetek szükségtelenül hosszúra sikerültek.

2018.07.23 kisssjanka

Könnyed, szerethető, humoros és vidám film, frappáns megoldásokkal, szép, megindító jelenetekkel. Érdemes megnézni már csak a kellemes hangulata miatt is.

2016.07.05 mártilány

Szeretem a nem-amerikai filmeket, számomra mindig hitelesebb az ismeretlen, de jó színészek játéka, mint a jól ismert sztároké. A különbség nem csak ennyiben rejlik, a rendezés és a történetmesélés is más, noha ebben az esetben határozottan éreztem a hollywoodi hatást. Jó film ez, de felejthető.

2016.06.19 despy

Tetszett a film keretezése, hogy nyolc nagyobb eseményen, illetve partin keresztül meséli el három év történetét. A történet maga ismerős lehet, a film a szerelem utáni elkeseredett hajszáról szól, aminek nyilván vannak mélypontjai és vannak benne ke... Több

(2016. 07. 26.)
Szerelem, setét verem
Kacagtató vígjáték sivító sötétséggel a mélyén; biztos rendezés és bizonytalan emberség teszi May el-Toukhy dán rendezőnő első játékfilmjét emlékezetes darabbá. 6/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 06. 29.)
Van az úgy, hogy nem tudja az ember megfogalmazni normális módon egy film sztoriját, és ez nem jelenti azt, hogy azért, mert rossz lenne. 75/100 Több