Egyszer

Egyszer

Once

A fiatal utcazenész és a cseh zongorista lány, aki nem tud megfizetni egy zongorát, ezért egy hangszerüzletbe jár játszani, Dublin utcáin ismeri meg egymást. A lányt magával ragadja a fiú zenéje, és eldöntik, együtt is eljátszanak egy számot. A zene ereje eltéphetetlen köteléket képez közöttük.… Több

Rendező: John Carney
Forgatókönyvíró: John Carney
Ország: Írország
Premier (HU): 2008.06.12. | HBO Max (2022.05.12.)

2024.01.06 Kinga Kecskeméti

Egyszer talán megnézem

A tegnapi nap nekem az abbahagyott filmek sorozatát jelentette, pedig ez nagyon nem jellemző rám. Lehet, csak rossz volt a hangulatom, vagy kedvezőtlen a csillagállás, vagy csak egyszerűen rosszul választottam. Úgy kezdődött, hogy egy teljesen más filmet kerestem, a Talán egyszert, de ezt dobta a gép. Megerősítem, nagyon ritkán hagyok abba filmeket (sorozatokat inkább), de ezt sajnos, vagy nem, feladtam a 28. percnél. Nem volt vele semmi bajom, csak egyszerűen nem tudott lekötni. Valamikor talán adok neki még egy esélyt.

2017.10.14 Deku

Annak ellenére, hogy ebben a filmben nem hemzsegnek a híresebbnél híresebb színészek ez nagyszerű lett. Nagyon király kis hangulata volt ennek a filmnek egyszerűen imádtam. Varázslatos volt az amilyen erős módon lekötötte a figyelmemet. Teljesen kikapcsolt, semmi rosszat nem tudok rá mondani.

2023.12.23 Ahoj poplacsek

3/10, kísérleti film

(A kísérlet nálam elbukott.) Arra emlékeztetett, mint amikor az 1990-es évek elején Budapesten egy művész moziban néztem Andy Warhol szélhámos filmjét, amelynek a címe Chelsea Girls volt. Nagyon kellett tetszenie, mert hát mégis a nagy művész sz*rta a szőnyeg közepére, de elbuktam az igyekezetemben. Ezt is mindenki imádja, próbáltam felvenni a fonalat, de elbuktam. Hát ennyit tudok. A zenék állítólag jók, az én fülemnek John Meyers-es nyavalygásnak hatottak. A 18. percig próbáltam élvezni, ha túl korán adtam fel, akkor elnézést a beavatottabb közönségtől.

2022.06.05 dandelion1983

Nem rossz film, de rám most annyira nem tudott hatni, több mélységet vártam volna tőle. Előnyére válik, hogy a színészek ismeretlenek, nincs benne semmi mesterkélt, hiteles tud lenni. A zenék szuperek benne, nekem pont emiatt inkább volt egy zenés, m... Több

2020.04.19 elekm90

John Carney nagyon ért a zenés filmekhez, egy igazán érzelmes film, jó zenékkel és hihető szereplőkkel. Kicsit féltem az elején, hogy unalmas lesz, de végig le tudott kötni, érdekelt mind a lány, mind a fiú sorsa.

Bob Dylant annyira lenyűgözte a film, hogy elintézte, hogy a főszereplők, Markéta Irglová és Glen Hansard játsszanak előtte a világturnéján.Szerző: kázsé

Steven Spielberg nagy rajongója a filmnek. Azt nyilatkozta, hogy ez a kis film egy évre elegendő inspirációt adott neki.Szerző: kázsé

Markéta Irglová és Glen Hansard is azt nyilatkozta, nem valószínű, hogy folytatják a színészkedést, és inkább a zenére koncentrálnak.Szerző: kázsé

A Guy barátnőjéről szóló flashback jelenetekben a rendező, John Carney barátnője látható.Szerző: kázsé

(2016. 08. 29.)
Az Egyszer tényleg inkább egy korrekt belépőnek tűnik, ahol a rendező igyekezett még nem túlvállalni magát, ugyanakkor megmutatni stílusából annyit, amennyire lehetősége volt.
7/10 Több
Bandish Bandits