Életben maradtak

Életben maradtak

Alive

1972-ben lezuhan az Andokban az uruguayi főiskolai rögbicsapatot szállító repülőgép. Néhányan túlélik a katasztrófát, és abban reménykednek, hogy hamarosan megtalálják őket. A túlélés érdekében hamarosan borzalmas döntésre kényszerülnek.

1972-ben Chilébe utazik vendégjátékra az… Több

Vincent Spano
Ethan Hawke

2024.01.14 Interfectorem Sabnock

Olyan kicsit semmilyen.

Na szóval... Olvastam Piers Paul Read író könyvét, aki fantasztikusan bontotta ki a tragédiát magát, és vezette fel az előzményeket! Fiatalon olvastam, valamikor még a videózás hőskorában, narrátorosan láttam, és engem személy szerint nagyon megfogo... Teljes kritika

2020.11.09 qwer

Hihetetlen történetet dolgoz fel a film, és talán pont emiatt maradt egy kis hiányérzet bennem. A légi katasztrófa túlélői tkp. megjárták a poklot, és olyan döntéseket kellett meghozniuk, amilyenekkel max. egy rémálomban találkozunk, de pont ezt nem ... Több

2015.10.23 Mano35

Hihetetlen számomra hogy ez a film valós eseményeken alapul. Nagyon erős durva érzelmileg megfogó történet. A színészek profin valósághoz hüen alakítanak.

2015.09.05 s0ltau77

Ez valami szörnyűre sikerült. Nem gondoltam volna az elején, hogy én egy ilyen filmre fizetek be de úgy látszik ebből a koncepcióból csak ennyire futotta. Nagyon nem nyerte el a tetszésemet pedig nem szokásom válogatni.

A film forgatókönyve 1981 óta keringett Hollywoodban az 1993-as megfilmesítésééig. A folyamatos tologatásnak két oka volt, az egyik a filmben megjelenő kannibalizmus, a másik az 1976-es mexikói adaptáció a Supervivientes de los Andes megléte, ami ugyanezt a történetet mesélte el. Szerző: rbernadett

Ethan Hawke visszautasította, hogy szakállat növesszen, a forgatás tejes ideje alatt megtartotta a kecskeszakállát. Szerző: rbernadett

Roberto Canessa szerepére Frank Marshall rendező behívta az akkor még kezdő színész Brad Pittet, aki annyira szegényesen olvasott fel, hogy végül Josh Hamilton kapta a szerepet. Szerző: rbernadett

A nyitó és záró megállapítást John Malkovich karaktere, Carlitos Paez narrálja. A mondatokat az igazi Carlitos Paez fogalmazta meg a filmhez.Szerző: rbernadett

(2015. 10. 25.)
Frank Marshall letett egy iparosmunkát 1993-ban az asztalra, csak éppen a témamegközelítésnél nyúlt nagyon mellé. Ettől függetlenül nézhető film, de jobban esett volna, ha kicsit szenvedősebbre veszi a figurát. Több