Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Életrevalók

(Intouchables)
Életrevalók

Tartalom

Philippe, a gazdag francia arisztokrata párizsi lakosztályában állandó ápolót keres maga mellé, ugyanis egy baleset következtében nyaktól lefelé megbénult. Az állásra rengetegen jelentkeznek, közöttük Driss, egy szenegáli fiatalamber, aki most szabadult a börtönből. Két egymás számára ismeretlen világ találkozik, kettejük között  azonban a bolondos és vakmerő kalandok során életre szóló barátság szövődik.
(SódóGA)

2015. 02. 01. 20:53

tökéletes film a barátság és sok más dolog kapcsán, kötelező, látni kell, szép film! :)

2016. 04. 19. 20:14

Nagyon jó kis film, optimista életszemléletet sugároz. Régebben láttam, de még mindig hatással van rám. Találkozik a két világ, a gazdag de elkeseredett tolószékben élő és az életvidám, de anyagi problémákkal küzdő férfi. Felpezsdíti, megsózza az addig sótlan életét a tolószékes férfinek. Bemutatja a film, hogy nagyon rossz helyzetből is van kiút.
Életet nagyon rossz körülmények közt is lehet élvezni, legyen az baleset következménye, vagy anyagi nehézség. Mindenkinek ajánlom!

2015. 02. 10. 22:08

Igazi francia film. Kicsit pikáns, finoman humoros, szerelmes is, vagány is, pimasz is; óvatosan érinti a bevándorlás-valóságot is az országban. De a középpontban két teljesen más közegből származó, bőrszínben, kulturális értékekben teljesen különböző ember áll, akiket egymás mellé sodort az élet. Az egyikük megszelídül, önmagára talál, míg a másiknál kisüt a nap és ismét 'lábra áll' és elindul. Ilyenek vagyunk mi emberek: ha engedjük kisüthet a nap, ha nyitott szemmel járunk-kelünk kincseket hozhatunk a felszínre egymásban.

Omar Sy

Phillipe a jogokért nem kért pénzt, hanem a film bevételeinek öt százalékát kapta meg, amit teljes egészében egy jótékonysági alapítvány bankszámlájára utalt át.

(lolita13)

film bevételei a 2011-es bemutató óta már 400 millió dollár fölött vannak.

(lolita13)

A valóságban Drisst Abdel Sellounak hívják, Algériából emigrált.

(lolita13)
Filmworlds: Egy örök érték a filmek közt
Az Életrevalók egy hatalmas film, komoly mondanivalóval, életbölcsességgel, szeretettel és humorral, vagyis szinte minden lehetséges érzelemmel, ami csak előfordulhat egy emberi élet alatt.