Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Életrevalók

(Intouchables)

Tartalom

Philippe, a gazdag francia arisztokrata párizsi lakosztályában állandó ápolót keres maga mellé, ugyanis egy baleset következtében nyaktól lefelé megbénult. Az állásra rengetegen jelentkeznek, közöttük Driss, egy szenegáli fiatalamber, aki most szabadult a börtönből. Két egymás számára ismeretlen világ találkozik, kettejük között  azonban a bolondos és vakmerő kalandok során életre szóló barátság szövődik.
(SódóGA)

2015. 02. 01. 20:53

tökéletes film a barátság és sok más dolog kapcsán, kötelező, látni kell, szép film! :)

2016. 05. 27. 00:35

Egyszerre humoros és könnyfacsaró.

2016. 04. 19. 20:14

Nagyon jó kis film, optimista életszemléletet sugároz. Régebben láttam, de még mindig hatással van rám. Találkozik a két világ, a gazdag de elkeseredett tolószékben élő és az életvidám, de anyagi problémákkal küzdő férfi. Felpezsdíti, megsózza az addig sótlan életét a tolószékes férfinek. Bemutatja a film, hogy nagyon rossz helyzetből is van kiút.
Életet nagyon rossz körülmények közt is lehet élvezni, legyen az baleset következménye, vagy anyagi nehézség. Mindenkinek ajánlom!

Omar Sy

A valóságban Driss karaktere nem fekete volt, hanem egy arab férfi. A film valós események sorozatát mutatja be.

(Bthewatcher)

Phillipe a jogokért nem kért pénzt, hanem a film bevételeinek öt százalékát kapta meg, amit teljes egészében egy jótékonysági alapítvány bankszámlájára utalt át.

(lolita13)

film bevételei a 2011-es bemutató óta már 400 millió dollár fölött vannak.

(lolita13)
Filmworlds: Egy örök érték a filmek közt
Az Életrevalók egy hatalmas film, komoly mondanivalóval, életbölcsességgel, szeretettel és humorral, vagyis szinte minden lehetséges érzelemmel, ami csak előfordulhat egy emberi élet alatt.