Mi a manó

Mi a manó

Elf
JRD

Buddy (Will Ferrell) egész életében úgy hitte, csupán egy a Mikulás többi manója közül, aki az északi sarkon nevelkedett és dolgozott. Mindig is érezte azonban, hogy kicsit más, mint a többiek. Meg is érti, hogy miért, mikor nevelőapja, a Mikulás főmanója (Bob Newhart) elárulja neki, hogy ő… Több

Premier (HU): 2004.12.07. | HBO Max (2022.05.17.)

2024.01.05 R9CK3R

Nem volt olyan vészes, mint gondoltam először, de meg kell hagyni, pár jelenet már elég irritáló volt, emiatt is vontam le.

2021.12.24 Artemisia

Karácsonyi komédia

Vannak rajzfilmek, amik olyan mélyenszántóak, hogy akár élőszereplős film is készülhetett volna belőlük, és vannak filmek, amik olyan gyermekdedek, hogy inkább rajzfilm készülhetett volna belőlük. A Mi a manó egyértelműen az utóbbi kategóriába sorola... Teljes kritika

2022.05.12 JRD

Will Ferrell és a karácsonyos hangulat

Will Ferrell neve egyet jelent a komédiákkal és néha az idiotizmussal. Pont ezért is szeretem a filmjeit, hiszen szórakoztató kikapcs mindegyik, ha épp az agyadat akarod pihentetni. Ennél jobb filmjei is vannak, de ettől függetlenül ezt is érdemes megnézni. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.11.30 Lóri Ádámcsik

Elfszer fent, elfszer lent

Néhol bugyuta, néhol vicces. Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Karácsonyi film, de valahogy mégsem hagyott mély nyomot bennem az ünnepi hangulatot számításba véve.

2019.12.31 BoBamburg

Kedves, humoros film, ami kellemes kikapcsolódás karácsony környékén, de nem az a darab, amit minden évben ugyanolyan élvezettel néz meg újra és újra az ember, mint például egy reszkessetek betörőket.

A hangeffekt, amit a dobozból kiugró bohócnál használtak, ugyanaz, amit az 1955-ös Lady and the Tramp film nevetői hiénáinál is használtak.Szerző: lolita13

Will Ferrellnek 29 millió dollárt ígértek a film második részéért 2013-ban, de visszautasította.Szerző: lolita13

A dobozból kiugró krampusz jelenetben Will Ferrell reakciói valósak voltak, a rendező egy távirányítóval nyitott ki minden dobozt, amihez a színész hozzányúlt. Szerző: Bogi87

A film első forgatókönyve 1993-ból származik. Akkoriban Jim Carrey-t szemelték ki a főszerepre.Szerző: kázsé