Képek
Videók
lmarci

Elisabeth mindmáig az egyik legismertebb asszonya az újkori Európa történetének. Ez a szépségkultuszt szinte tökélyre fejlesztő, ország-világ által ünnepelt, történelembe beleavatkozó, lovakon száguldó, mindenfelé utazó, gyakran rejtőzködő-menekülő, titokban verseket író, végül is szomorú sorsú királyné már életében jelképpé vált. Ez a musical olyan valakiről mesél, aki nagyon közel áll hozzánk. Nem nehéz tehát keserű-gyönyörködtető módon együtt lélegezni ezzel a darabbal, amely leszámol a könnyes lányregények Sisy-képével, a boldog Ferenc József-i békeidők nosztalgiájával, miközben föltárulhat előttünk az Erzsébet-titok legmélye: a végtelen szabadságvágy, az egyes ember szabadságának lenyűgöző mítosza.

Rendező: Sven Offen
Forgatókönyvíró: Michael Kunze
Ország: Ausztria
Premier: 2005.12.05.

2015.12.29 sepsiklaudia

nem számítottam ennyire jó történelmi és kulturális kidolgozásra, tetszett, bár én csak feliratosan láttam

2015.06.19 Dodi

Szép film, nagyon kiváló a rendezés, a díszlet gyönyörű, a szereposztás kiemelkedő!

2015.09.12 Meeroz21

Ez valami fantasztikus. Egy hihetetlen jól kidolgozott filmről van itt szó. A látványvilág eszméletlenül szép erre nincs is panasz, talán 1-2 apróbb hiba volt, ami a film többi előnye miatt könnyen felejthetővé is válik. Így ment az 5 csillag!

2015.05.18 gaboca1981

Jó film ez is, de valahogy tényleg jobb az a másik! Nekem is jobban tetszett az a Viasat Historys.

2015.01.28 lmarci

Színvonalas rendezés, díszlet, szereposztás és nem utolsósorban fontos kiemelni Kamarás Mátét, aki magyarként szép sikereket ért el ezzel a darabbal. Maya gyönyörűen énekel, az egész darab varázslatos. Mindenkinek ajánlom, aki musical-szerető. Nem is kell németül tudni, van feliratos változat is :)

Julia
A műsorlista