Elit halálosztók

Elit halálosztók

Tropa de Elite

A két barát elindul, hogy Rio De Janieróban próbáljon szerencsét, mint a helyi katonai rendőrség tagjai. Tervük, hogy egy különleges alakulat tagjaiként leleplezik a helyi drogmaffiát. A megvalósítás azonban nehezebbnek bizonyul, mint ahogy arra számítottak. Életveszélyes kalandjuk az… Több

Rendező: José Padilha
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Brazília, Argentína
Premier (HU): 2009.10.15.

2023.02.01 uniterra

Mennyire más világban élünk mi. A szegénység, az eldurvult nyomor világa idegen errefelé, szerencsére. Mintha nem is egy megírt történetet, hanem egy dokumentumfilmet látnánk. Nem is tudom értékelni a színészetet, mert a durvaság, az erőszak, amiről ... Több

2015.08.12 hsanya182

Elgondolkodtató és tanulságos film két becsületes újonc zsaruról, akik a velejéig korrupt rendőrség ellenségeivé válnak, végül az Elit Alakulat tagjai lesznek! Életszerű és meggyőző film a Braziliában zajlódó drogos harcokról. Nem az akció kapja a fő... Több

2018.11.21 harnas1207

Hihetetlen jó film, külön erős élmény volt a Brazil VB előtt megnézni . Készült folytatás is, amit szintén csak ajánlani tudok, bár az már egy szinttel gyengébb. (A filmhez csatolt videó egyébként a 2. rész előzetese)

2016.04.15 D. Shaday

Nagyon tetszett, izgalmas film, végig realisztikusan és hihetően ábrázolja a látottakat. Sok karaktert mozgat, de mindegyikük saját egyéniség, nagyon jó köztük az összhang. A naturális és kemény témája miatt nem mondom, hogy bármikor újra tudnám nézni, de ettől függetlenül is szuper film.

2016.06.28 wooderman

Nagyon izgalmas akciófilm, két baráttal játszódik,hogy mekkora bajba kerülnek. Drogok, rendőrök, lövöldözős akciófilm, igazán érdemes megnézni mert nagyon ütős.

Eredetileg Neto és Matias lettek volna a főszereplők, Nascimento pedig egy mellékszereplő lett volna.Szerző: kázsé

A forgatás közben az egyik fegyvereket szállító furgont kirabolták helyi bűnözők.Szerző: kázsé

Az iskolai jeleneteket a PUC nevű magániskolában forgatták, ami sokak szerint Brazília legjobb magániskolája.Szerző: kázsé

Roberto Nascimentót egy Rio de Janeiro-i bűnözőről nevezték el, akit azután tartóztattak le, hogy elrabolt egy buszt.Szerző: kázsé

(2016. 08. 18.)
Bűn és bűnüldözés – Rio de Janeiroban a két fogalom nem ellentétes, a bűnhődés pedig ismeretlen. A városról Kasszandra álmaként adott brutális képet 2007-ben az Elit halálosztók, még azelőtt, hogy Mexikóban is elszabadult a pokol. 8/10 Több