Elizabeth

Anglia trónjára 1558-ban új királynő lép, Erzsébet. VIII. Henrik király törvénytelen lányaként kellett szembenéznie a vallási ellentétek által szétszakított országot fenyegető veszélyekkel. Nem volt azonban választása: meg kellett védenie az országot a külső és a belső ellenségtől is.… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1999.05.06.

2023.05.02 erahurka

Kicsit tempósabb a kelleténél, sokszor elég nagyokat ugrik a sztoriban és ha picit lanyhul az ember figyelme, azt sem tudja már, hol áll a feje. Mintha egy 3 órás filmet vágtak volna 2-re.

2017.10.23 Deku

A nagy semmit kaptuk meg, bármennyire is elő lett vezetve nekem ez nagyon nem jött át.Hát ez valami elképesztően lehangoló lett. Úgy értem, hogy lehangolóan siralmas.

2019.04.08 Attila G.

Szeretném szeretni

Cate Blanchettnek ez volt az első filmje, amit volt szerencsém látni annak idején a Corvin Moziban; eme fim kapcsán ismertem meg a nevét. Felemás érzéseim vannak. Szeretném szeretni ezt a filmet. Cate Blanchett alakítását ígéretesnek tartottam, manap... Teljes kritika

2019.10.06 DóRi

Jó film volt, nagyon tetszett, hogy sokat ügyeltek a történelmi hűségre, és arra is, hogy azért legyen valami értékelhető dráma. Ebből szerintem egy első osztályú film jött ki, nagyon tetszett.

2016.07.01 Riot

Igazi királydráma, nagyon élvezetes volt, főleg azoknak, akik szeretik az élethű történelmi környezetet. Engem teljesen magával tudott ragadni, be is vonzott a film világa - mármint maga a történelem - és ebben nem utolsó sorban a kiváló színészek is nagy szerepet játszottak.

Cate Blanchett a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Ez az egyik a három szerep közül, amire Meryl Streepet nem vették fel.Szerző: kázsé

Alison Owen két gyereke is megjelenik a filmben.Szerző: kázsé

Erzsébet az Árulók Kapuján át lép be a Towerbe.Szerző: kázsé