Élve eltemetve

Élve eltemetve

Buried

Paul Conroy (Ryan Reynolds) az amerikai hadsereg egyik beszállítója Irakban. A férfi egy napon egy hűvös, sötét és meglehetősen szűkös helyen ébred. Az öngyújtója segítségével hamarosan rájön, hogy egy koporsóban van, élve eltemetve. A koporsóban nem sok időre elég a levegő. Talál egy működő… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2011.04.21.

2023.07.09 Erik Csok

Pokoli feszültség

Hú, hát ez micsoda filmélmény volt! Érdekelt, mert egy helyszínen játszódó film, és így jól is működik. Ryan Reynolds fantasztikus alakítása jobbá teszi a filmet, karaktere szimpatikus, és érthető, hogy mikor hogy viselkedik. A feszültség a tetőponton, nem tudom, utoljára melyik filmen izgultam így, mint ezen. Na de, ha ennyi jót mondtam róla, miért csak három csillag? Hát azért, mert a befejezés valami elképesztő, szó szerint kitépni a lelkedet. Ilyet eddig csak egy filmre mondtam, a Hetedikre, de amellett a film mellett úgy gondolom, ennek a filmnek van a legszomorúbb befejezése. Ráadásul most életemben először azt éreztem, hogy egy film megviselt, és ez nem kis szám. Valahogy úgy érzem, jobb lett volna, ha nem látom a végét, és csak úgy, mint a Hetediknél, ezt a filmet sem valami jó érzés nézni, azért, mert egyszerűen nyomasztó, de nagyon.

2018.01.19 mamiéstöti2

Ryan Reynolds nagy kedvencem, részint ebben a filmben nyújtott alakítása miatt, mert maga a sztori elég gyenge, de elfogadhatóra feltornászta.

Nehéz műfaj,és nem is sikerült túl jól.Reynolds hozta a kötelezőt,de semmi több.Hamar enged a feszültség,nincs hová felpörögni.Egyszer nézős mozi.

2022.10.01 Dorkateo

NE NÉZD MEG!

2021.08.20 Ildikó Bacskai

Ez egy igazi lelki terror, nagyon jól lehetett tudni, mennyire nyomasztó lesz az egész, hát az is volt. Elképesztően kínzó a film hangulata, a magasra tolt feszültség végig zaklatja az embert, szóval ha éppen jót tenne, ha valami felbolygatná a lelki nyugalmadat, akkor a tökéletes film ez is lehet hozzá.

Ryan Reynolds kapott egy 15 oldalas levelet Rodrigo Cortés rendezőtől a forgatás megkezdése előtt, amelyben azt ecsetelte, hogy miért kell elkészítenie ezt a filmet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás időrendi sorrendben történt.Szerző: ps

A filmben egyedül Ryan Reynoldsot látjuk mint húsvér színészt. A többiek csupán telefonon hallhatók. Ezzel az Élve eltemetve (2010) minden idők egyik legminimalistább filmje.Szerző: ps

Ryan Reynolds a forgatás alatt egyre klausztrofóbiásabb lett, főleg azért is, mert egyre kevesebb helye volt a koporsóban a beszóródó homok miatt.Szerző: ps