Emberek a havason

Egy székely család tragikus története. Csutak Gergely favágóként keményen dolgozik, hogy biztosítani tudja családja megélhetését. A birtokosnak azonban megtetszik a felesége, Anna, aki az erőszakoskodó férfi elől menekülve egy szakadékba zuhan, majd sérülései következtében meghal.… Több

Rendező: Szőts István
Forgatókönyvíró: Nyírő József, Szőts István
Ország: Magyarország
Premier: 1942

KULCSSZAVAK

2019.07.15 leo777

Hát, én egy kissé unatkoztam a film alatt, nem igazán értem, hogy mi is volt ezzel a cél. Amolyan nehéz szociográfia, amit szerintem nagyon sokan nem fognak kedvelni. Kell az ilyen is, de szerintem nem egy szórakoztató darab.

2018.03.13 hackerjulcsi

Sírtam. Annyira hiteles és beleélhető az egész film. Különösen az özvegy férj rendíthetetlensége érintett meg, ahogy a halott feleségét szállította a vonaton. Ebben a filmben látszik, hogy a városiasodás, iparosodás, pénz felértékelődése micsoda traumát okozott a "bukolikában" élő embereknek.

2015.11.21 irongozu

Szeretem az ilyen borús hangulatú magyar filmeket. Ez a kedvenceim közé tartozik. Nagyon jól visszaadja az akkori hangulatot. Mindenkinek ajánlani tudom, aki nem depresszióra hajlamos.

2016.12.16 tbelina29

Ez a film egy igazi mestermű, mintha csak egy nagyregényt olvastam volna annyira nehéz, súlyos és vaskos mű. A gyönyörű képi világa mellett már csak az alakítások győztek meg jobban. Nem egy könnyű film, kell hozzá nem kis türelem, de szerintem megéri. Amolyan "látni kell!" kategóriájú alkotás.

Rákosi hatalomra jutását követően a kommunista vezetés majdnem elégette a film kópiáit. Döntésüket azzal indokolták, hogy az Emberek a havason díjat nyert a fasiszta Olaszországban. Szerző: Bogi87

Kártyavár
2013