Emma

Emma Woodhouse egy rokonszenves fiatal hölgy a 19. században, aki szívesen avatkozik bele mások ügyeibe. Állandóan olyan férfiakat és nőket próbál összehozni, akik egyáltalán nem illenek egymáshoz. A romantika iránti érdeklődése ellenére Emma tanácstalan saját érzéseivel és a szelíd… Több

Forgatókönyvíró: Douglas McGrath
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1998.05.21. | HBO Max (2022.11.21.)

2020.09.06 TomÁcs

A legjobb Emma feldolgozás, amit láttam. A története kellően érzelmes, jók az alakítások, a ruhák pedig elképesztőek.

2019.02.21 indingo

Az kapjuk amit várunk egy végtelenül vontatott néha kissé unalmas filmet, amely főszereplője egy kotnyeles sznob leányzó aki azt hiszi hogy mindenre tud figyelni csak saját magára nem.

2017.01.02 Durran

rafináltan humoros, könnyed, ahogy Jane Austen általában, remekül sikerült eltalálni a regények hangulatát. Gwyneth Paltrownak nagyon illett ez a szerep, huncut volt, a kosztümök pedig mesések.

Phyllida Law és Sophie Thompson játszották Mrs és Miss Bates-t, és a valódi életben is anya-lánya kapcsolatban állnak. Thompson elmondta, hogy ez véletlen egybeesés volt, hogy így kapták meg a szerepeket, mivel a szereplőválogatást vezető személynél külön listákon szerepelt a nevük.Szerző: puffancshercegnő

Ruth Myers-nek csak 5 hete volt hogy elkészítsen 150 kosztümöt a filmhez, ezért folyamatosan dolgozott a forgatás alatt.Szerző: puffancshercegnő

Nicole Kidman és Diane Lane is elutasították a főszerepet.Szerző: puffancshercegnő

Joely Richardson és Jennie Garth is esélyesek voltak a főszerepre.Szerző: puffancshercegnő