Én, a robot

Én, a robot

I, Robot

Egy olyan időben, amikor az emberformájú robotok már a mindennapjaink részei, Del Spooner, a chicagói rendőrség detektívje robotfóbiában szenved. Amikor a U.S. Robotics gyár egy alkalmazottja gyanús körülmények között meghal, Del Spooner kapja meg az ügyet. Az elkövető egy robot,… Több

Rendező: Alex Proyas
Forgatókönyvíró: Jeff Vintar, Akiva Goldsman, Isaac Asimov
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2004.09.09. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.01.16 harnas1207

20 éves a film, és én még csak most tudtam megnézni. Emiatt a véleményem teljesen szubjektív. Sajnos a látványvilág hagy kívánnivalót maga után, a történet meg rengeteg logikai hibával van teletűzdelve még akkor is, ha ez csak egy limonádé alkotás akart lenni.

2021.11.24 Főnix007

a nap véleménye

Az emberiség rémálma valóra fog válni?

Alex Proyas nem az egyetlen rendező és forgatókönyvíró, aki hozzá mert nyúlni egy legendás sci-fi író műveihez, akit jelen esetben Isaac Asimovnak hívnak. Rengeteg zseniális sci-fi film közül, most valamiért nagyon erős kényszert gyakorolt rám az: I,... Teljes kritika

2023.07.11 JRD

Jövőlátomás, vagy csak egy szórakoztató film? Nos, ezt manapság nehéz megmondani, hiszen olyan mértékben függünk a kütyüinktől, hogy ha megáll a wi-fi, már pánikba esünk, és magzatpózba gubbasztva vigasztaljuk önmagunkat, hogy „Ne félj, túléljük!” A ... Több

2019.08.18 indingo

Az egyik legjobb Will Smith film. Érdekes téma, végig lendületes a film, jók a csavarok benne és látványra is kimagasló.

Nagyon érdekes jövőképet fest le a film.Biztosan sok igazság is van benne.... Will Smith nagyon jól játszik,de neki nem testidegen a sci-fi,sőt még a horror sem. Tetszett,mert le tudott kötni az elejétől a végéig.

A filmben szereplő autót a rendező terveztette meg a produkcióhoz.Szerző: HE7EDIK

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A Will Smith által használt motor egy 2004-es MV Agusta F4-SPR. Összesen 300 darab készült belőle.Szerző: VFTS

Az áldozat, Dr. Alfred Lanning 1971-ben született és 64 éves korában halt meg. James Cromwell, az őt alakító színész szintén 64 éves volt a film készültekor. Szerző: SódóGA

Titkos invázió
A zöld íjász