Én, a séf

Én, a séf

Comme un chef
Videók
indingo

Alexandre Lagarde, a veterán sztárséf komoly konfliktusba kerül Stanislas Matterrel, az étteremcsoport új vezetőjével. Matter arra készül, hogy lecseréli őt egy ifjú, modern séfre, aki a molekuláris gasztronómia megszállottja, mert az sokkal jövedelmezőbb. Első lépésként elkezdi kirúgni Lagarde csapatának tagjait. Ami még rosszabb, Lagarde kezd kifutni az ötletekből, pedig a legnevesebb étteremkalauz kritikusai bármelyik pillanatban feltűnhetnek tesztelni. Kétségbeesésében keresni kezd maga mellé valakit. Egy nap, mintha a szerencse vezérelné oda, találkozik Jackyvel, aki az haute cuisine megszállottja. A szakmát autodidakta módon elsajátító férfi rendkívül tehetséges, de makacs, mint egy öszvér.

Rendező: Daniel Cohen
Forgatókönyvíró: Daniel Cohen, Olivier Dazat
Ország: Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2012.06.21. | Netflix (2021.03.26.)

2019.09.19 TomÁcs

Jean Renot mindig valami kemény storyban láthatjuk. Ez a szerep kicsit távol állt tőle, de szerintem jól hozta a karaktert.

2019.08.16 indingo

Könnyed francia vígjáték, kicsit bemutat a gasztronómia világának. Imádtam, ahogy a főhős hol kakukkfüvemnek, hol boróka bogyómnak, hol csicsókámnak hívta a szerelmét.

2015.06.23 Curacao86

A francia, humor, hangulat, íz világ, életérzés teljesen átérezhető ebben a gasztro-vígjátékban. Könnyed, laza és annak ellenére, hogy francia film, még élvezhető is. Kellő mennyiségű dráma, lazaság és kaja egy helyen.

2017.07.31 Lonka

Nem mondom, hogy Jean Reno legjobb filmje, kicsit mást szoktunk meg tőle. Egynek nem rossz a film, sokat nem kell tőle várni, de néhol meglepően humoros.

2016.02.15 doroffee

Imádtam ezt a filmet. Mondjuk ln nagy rajongója vagyok a francia vígjátékokinak, és ez hozta azt, amit elvártam tőle. Bájos volt, könnyed, kedves humorú. Az olyan apró finomságokat nagyon bírtam benne, mint hogy Jacky a párját folyton ételneveken szólítja :).