Egy galamb leült egy ágra, hogy tűnődjön a létezésről

Egy galamb leült egy ágra, hogy tűnődjön a létezésről

En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Két, tréfás partikellékekkel kereskedő utazóügynök vezet végig egy furcsa világon. A faágon ülő galamb nézőpontjából szemlélhetjük a mindennapi élet legbanálisabb jeleneteit. A szomorú bohócokra emlékeztető ügynökpáros az egyetlen állandó pont, amely összeköti a különálló történeteket - a… Több

Rendező: Roy Andersson
Forgatókönyvíró: Roy Andersson
Ország: Németország, Svédország, Franciaország, Dánia, Norvégia
Premier (HU): 2015.03.19.

2016.05.05 irodalmialkotas

Két karót nyelt pasas, mintha csak temetkezési vállalkozók lennének, rezignált arccal közli: „azt szeretnénk, ha az emberek szórakoznának”. Ennek nyomatékosítására „must have” kellékeket árulnak. Mindezt nem egyszer mondják el a svéd nagymester, Roy Andersson legújabb filmjében.

2016.01.26 tamas84

Senkit ne tévesszen meg a cím, ez egy nagyszerű film, igazán komoly mondanivalóval és remek operatőri munkával. Ez nem Hollywood, csak szólok, de nagyon jó!

2016.04.01 Mmaarrttoonn

Amellett hogy egy nagyon jó humorú film van igazi mondanivalója is és elgondolkoztatja a nézőt. Különleges hangulatú, egyedi film karakteres szereplőkkel.

2016.01.15 JackieJacky

Sajnálom, de én halálra untam magam a nézése közben. Nekem nem igazán jött át, hogy mit is akar átadni a film.

2015.03.31 feri921219

Jó mondani való de kissé unalmas felvezetés. Megnézhető, közepes film. Kicsit többre, erőteljesebb élményre számítottam. 6/10

Az alkotást az Európai Filmakadémia a Legjobb vígjáték kategória győzteseként díjazta 2015-ben.Szerző: erare

(2015. 03. 27.)
Emberiség madártávlatból
Roy Andersson tavaly elhozta az Arany Oroszlánt Velencében ezzel a filmmel. És bár kétség kívül újabb tükröt állít a társadalom elé, jóval kevésbé hatásos, mint a 2000-es igen hasonló Dalok a második emeletről. Több

(2015. 08. 04.)
Nézőpont kérdése
A Roy Andersson rajongók a türelmesebbek közül kerülnek ki. Hét év után itt a legújabb film. A Dalok a második emeletről és a Ti, élők rendezője méltó módon zárta le trilógiáját, a címnél már csak a film meghökkentőbb. Több

(2015. 05. 04.)
Valamiért volt egy olyan érzésem, hogy a legújabb megjegyezhetetlen című svéd produkció pont azokba a művészfilmes klisékbe fog belegyalogolni, amelyeket gyűlölök. Ilyen szemmel nézve Andersson mozija pozitív csalódásként ért... Több