Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az ember, akit Ovénak hívnak

(En man som heter Ove)
Az ember, akit Ovénak hívnak

Tartalom

Drámai alkotás egy 59 éves megkeseredett, morgós vénemberről, Ove-ról, aki nem tud megbarátkozni a gondolattal, hogy évekkel ezelőtt leváltották a társasházak egyesületének elnöki posztjáról. Mai napig vasmarokkal, mindenbe beleszólva kezeli a szomszédai ügyes-bajos dolgait a környéken. Egyik nap, miközben a szembe lévő házba a terhes Parvaneh és családja beköltözik, véletlenül belebotlanak Ove postaládájába, aminek okán egy váratlan barátság veszi kezdetét...

(Joeker)

2016. 12. 18. 13:33

Van ebben a filmben valami nagyon mélységes humánum és emberség.
Ez a film kiválóan vegyíti a fekete komédiát a drámával és mindettől olyan abszurd jelenteket láthatunk, hogy engem nem nagyon tudnak zavarni a film azon momentumai, amikben az ember nem találja az értelmet.

Nagyon ritka az ilyen helyzet, de ebben a filmben olyan megható jelenetek vannak, hogy én bizony elmorzsoltam 1-1 könnycseppet.
Így hát randifilmnek is kiváló, sőt.. ennél jobb és minőségibb randifilmet nem nagyon láthattok, ami ennyire jóízlésű és szórakoztató, persze mindezt nem a szokásos felvizezett, sziruppal leöntött hamis hálivúdi szendergéssel kell elképzelni! (A Szoba).

8/10

2017. 01. 06. 23:08

Skandináv filmekben eddig nem csalódtam, és ez most sincs másként. Drámaként totál megállta a helyét, és a színészekkel sem volt gond. A sminkesek kitettek magukért. Utána néztem a fiatal és az öreg Ovét alakító színészeknek, és szépen kipingálták őket a szerepre.
A film szerkezete véletlen sem hagyja, hogy unatkozzunk a közel két óra alatt, mindig jókor jönnek az időképek, hogy egyre kerekebb legyen az Overól alkotott képünk.
Nem éreztem hatásvadásznak a jeleneteket, a végén is természetes az elérzékenyülés, nem a giccses környezet és körítés tette azzá.
A könyvet nem olvastam, így minden működött a filmben. Bátran ajánlom drámát kedvelő embereknek.

2017. 02. 05. 18:23

Nagyon tetszett ez a művész film. Magába roskadó, szomorú,s életunt viszonylag idősebb úriemberre rámosolyog az élet kedve...:) Kifejezetten aranyos történet, noha elég depressziósnak indult. Nekem tetszett:)

Viktor Baagøe
Ida Engvoll
Filip Berg
Tobias Almborg
Bahar Pars

A 29. Európai Filmdíj három díjára (közönségdíj, legjobb vígjáték, legjobb színész) jelölték a filmet.

(Pajor Sándor)

Rolf Lassgård 59 éves volt, amikor megkezdődtek a forgatások, éppen olyan idős, mint a karakter, akit alakít.

(Pajor Sándor)

A film Fredrik Backman azonos című regénye alapján készült.

Movieaddicts:Az ember, akit Ovénak hívnak
Morcos öregekről már sok filmet forgattak, akadtak köztük jobbak is, és ez a film méltán tartozik közéjük. A sok hollywoodi produkció között örvendetes egy ilyen filmet is a hazai mozik kínálatában látni. 7/10
VOX - Az ember, akit Ovénak hívnak
Backman kacagtató és szívszorító mozzanatokban is bővelkedő regényét nem sikerült a maga maradéktalan sokrétűségében vászonra adaptálni, de azért így is egy kedves mozi kerekedett belőle. 70%
Filmtekercs: Szentesített szentimentalizmus
Giccsbeforduló és szentimentális film Az ember, akit Ovénak hívnak, de ezt értsük a lehető legjobb értelemben. Egy objektív mozifanatikus csak bűntudattal rajonghat érte, a benne lakozó átlagos nézőt azonban biztosan elvarázsolja majd az utóbbi évek legnagyobb svéd kasszasikere. 7/10