Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az ember, akit Ovénak hívnak

(En man som heter Ove)
Az ember, akit Ovénak hívnak

Tartalom

Drámai alkotás egy 59 éves megkeseredett, morgós vénemberről, Ove-ról, aki nem tud megbarátkozni a gondolattal, hogy évekkel ezelőtt leváltották a társasházak egyesületének elnöki posztjáról. Mai napig vasmarokkal, mindenbe beleszólva kezeli a szomszédai ügyes-bajos dolgait a környéken. Egyik nap, miközben a szembe lévő házba a terhes Parvaneh és családja beköltözik, véletlenül belebotlanak Ove postaládájába, aminek okán egy váratlan barátság veszi kezdetét...

(Joeker)

2016. 07. 07. 19:12

Sajnos a színészi játék mindent elrontott ebben a filmben. Nagyon zavaró volt, hogy nem tudtam megfeledkezni a színészektől, s elúszni a történettel, mert tisztán átjött, hogy ezek az emberek csak játszanak. Nem volt hiteles a művészetük. Mindent felnagyítottak, minden mondatuk mesterkélt volt. Pedig maga a történet nagyon megfogott, többet ki lehetett volna hozni a produkcióból.

2017. 02. 05. 18:23

Nagyon tetszett ez a művész film. Magába roskadó, szomorú,s életunt viszonylag idősebb úriemberre rámosolyog az élet kedve...:) Kifejezetten aranyos történet, noha elég depressziósnak indult. Nekem tetszett:)

2016. 12. 14. 16:50

Idei bemutató, a könyvről pedig áradoznak, ezért hozzáfogtam a megnézéséhez. Átlagos nézhető film, sokakkal ellentétben nekem volt szükségem papírzsebkendőre. A mogorva és zsémbes Ove belsejében hatalmas szív rejtőzött. Rejtve a másságot és a multikultúra elfogadását propagálja a film, a leginkább szembetűnő jegy az, hogy akivel leginkább meg tudta értetni magát az egy iráni menekült nő volt, terhesen a harmadik gyerekével. A film annyira nem tetszett, hogy elolvassam a könyvet is. Egy igazán jó van a filmben, ő pedig a főszereplő: Rolf Lassgård. Remekül játszik, a film végére megkedveltem.

Viktor Baagøe
Ida Engvoll
Filip Berg
Tobias Almborg
Bahar Pars

A 29. Európai Filmdíj három díjára (közönségdíj, legjobb vígjáték, legjobb színész) jelölték a filmet.

(ps)

Rolf Lassgård 59 éves volt, amikor megkezdődtek a forgatások, éppen olyan idős, mint a karakter, akit alakít.

(ps)

A film Fredrik Backman azonos című regénye alapján készült.

Movieaddicts:Az ember, akit Ovénak hívnak
Morcos öregekről már sok filmet forgattak, akadtak köztük jobbak is, és ez a film méltán tartozik közéjük. A sok hollywoodi produkció között örvendetes egy ilyen filmet is a hazai mozik kínálatában látni. 7/10
VOX - Az ember, akit Ovénak hívnak
Backman kacagtató és szívszorító mozzanatokban is bővelkedő regényét nem sikerült a maga maradéktalan sokrétűségében vászonra adaptálni, de azért így is egy kedves mozi kerekedett belőle. 70%
Filmtekercs: Szentesített szentimentalizmus
Giccsbeforduló és szentimentális film Az ember, akit Ovénak hívnak, de ezt értsük a lehető legjobb értelemben. Egy objektív mozifanatikus csak bűntudattal rajonghat érte, a benne lakozó átlagos nézőt azonban biztosan elvarázsolja majd az utóbbi évek legnagyobb svéd kasszasikere. 7/10