En man som heter Ove
Viktor Baagøe
Tobias Almborg
Bahar Pars

Drámai alkotás egy 59 éves megkeseredett, morgós vénemberről, Ove-ról, aki nem tud megbarátkozni a gondolattal, hogy évekkel ezelőtt leváltották a társasházak egyesületének elnöki posztjáról. Mai napig vasmarokkal, mindenbe beleszólva kezeli a szomszédai ügyes-bajos dolgait a környéken.… Több

Forgatókönyvíró: Hannes Holm
Ország: Svédország
Premier (HU): 2016.07.07.
Forgalmazó: Vertigo

2024.02.22 Schumy1

Nagyon bejönnek a skandináv filmek. Jó történet, kiforrott forgatókönyv, remek vágások, hangok, szereplők. Valahogy figyelnek a részletekre. Szimpatikus volt az öregúr, bár tudjuk, mennyire idegesítőek az ilyen emberek, de itt valahogy nem volt az. Együtt tudtam érezni vele.

2019.01.13 Thibo84

Egyik ismerősöm ajánlotta, mondván, hogy egy jó kis szórakoztató film. De ez nem csak egy vígjáték, hanem egy érzelmi hullámvasút is. Míg az egyik pillanatban a poénokon röhögünk, vagy együtt örülünk a karakterekkel, a másik pillanatban meg már búsla... Több

2016.12.14 Berto49

Idei bemutató, a könyvről pedig áradoznak, ezért hozzáfogtam a megnézéséhez. Átlagos nézhető film, sokakkal ellentétben nekem volt szükségem papírzsebkendőre. A mogorva és zsémbes Ove belsejében hatalmas szív rejtőzött. Rejtve a másságot és a multiku... Több

2017.08.30 Deku

Ez a film valóságos gyöngyszem, tökéletes volt minden téren, a karakterek nagyon szuperek, a történet pedig bitang erős és szórakoztató. Nagyszerű lett ajánlom mindenkinek.

2018.01.18 HercegPeter

A skandinávoknál még mindig megy a jó filmek gyártása. Ez egy nagyon jól kidolgozott intelligens történet, kis Forrest Gump beütéssel. Számomra hatalmas pozitív meglepetés volt. Itt a bizonyíték, hogy jó filmet lehet csinálni szex, gyilkolászás és ká... Több

Amikor Ove egy vonaton találkozik leendő feleségével, Sonjával, A Mester és Margaritát olvassa, Mihail A. Bulgakov klasszikus orosz regényét, amelyet az 1930-as években írt, de 1967-ig, azaz 27 évvel a szerző halála utánig semmilyen formában nem jelent meg. A történetet számos alkalommal megfilmesítették, köztük egy 1974-es jugoszláv, egy 1994-es orosz, egy 2005-ös orosz, egy 2012-es izraeli animációs rövidfilmet, egy 2015-ös amerikai rövidfilmet és 2017-re terveztek egy amerikai filmet.Szerző: Thibo84

Az Ove tulajdonában lévő autók: 1953 SAAB 92 B , 1970 SAAB 96 V4, 1978 SAAB 95 V4 kombi, 1984 SAAB 99, 1988 SAAB 900 i és 1996 SAAB 9000 CS.Szerző: Thibo84

2023-ben jelenik meg egy amerikai remake Az ember, akit Ottónak hívnak, Marc Forster rendezésében, Tom Hanks szereplésével.Szerző: Thibo84

Amikor Sepideh (Nelly Jamarani ) a házépítésről beszél Ove-val, a laptopján a Construction Simulator 2015 (2014) videójáték látható.Szerző: Thibo84

(2016. 07. 26.)
Szentesített szentimentalizmus
Giccsbeforduló és szentimentális film Az ember, akit Ovénak hívnak, de ezt értsük a lehető legjobb értelemben. Egy objektív mozifanatikus csak bűntudattal rajonghat érte, a benne lakozó átlagos nézőt azonban biztosan elvarázsolja majd az utóbbi évek legnagyobb svéd kasszasikere. 7/10 Több

Értékelés: 8.4/10
(2017. 06. 01.)
Nagyszerű élmény, ha valaki a szokásostól, Hollywoodtól eltérően akarja megcsodálni az idő múlásának infantilizáló hatását. Több

(2016. 07. 13.)
Backman kacagtató és szívszorító mozzanatokban is bővelkedő regényét nem sikerült a maga maradéktalan sokrétűségében vászonra adaptálni, de azért így is egy kedves mozi kerekedett belőle. 70% Több

(2016. 07. 08.)
Morcos öregekről már sok filmet forgattak, akadtak köztük jobbak is, és ez a film méltán tartozik közéjük. A sok hollywoodi produkció között örvendetes egy ilyen filmet is a hazai mozik kínálatában látni. 7/10 Több

(2016. 12. 18.)
Az ember, aki Ovének hívnak nem vágyik kitüntetett helyre a filmművészet panteonjában, viszont minden nézőjét egy kellemes és szívmelengető két órában részesíti.
8/10 Több