Eragon

Alagaesia királyságát a gonosz Galbatorix (John Malkovich) az uralma alá hajtotta. Hajdanán sárkánylovas volt, de elárulta bajtársait, és lemészárolta őket. Minden remény a kis Eragonban (Ed Speleers) van, aki talál egy sárkánytojást. A tojásból nemsokára kikel egy apró sárkány, Eragon pedig… Több

Forgatókönyvíró: Peter Buchman
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Magyarország
Premier (HU): 2006.12.14.

2020.05.03 kevelin

nem értem miért lett ennyire lehúzva a film, nekem nagyon tetszett. a könyvet is elkezdtem olvasni de nem jött át a srác írói stílusa. nekem nagyon gyermetegnek és fantáziátlannak tűnt az eleje. bár a film tetszett valószínüleg a könyv is tetszene ha... Több

2017.07.23 Orosz István

A regényt nem olvastam, bár nagy rajjongó kört tudhat magának, de a film sajnos egyáltalán nem sikerült jól. Nekem inkább unalmas, egyáltalán nem szórakoztat, és a látvánnyal sem vagyok elégedett.

2019.03.14 dailyfilmsan

Úgy sajnálom, hogy ez a film nem lett jobb. A könyvet nagyon szerettem és csalódás volt megnézni a filmet. Nem volt a szövegnek dinamikája és a színészek sem álltak a helyzet magaslatán. A sárkányt pedig teljesen máshogy képzeltem el olvasás közben. ... Több

2017.03.10 GedyPapa

Egy kiváló könyv pocsék megfilmesítése. Pedig annyira sok potenciál rejlik az egész sorozatban, hogy az emberiség elleni vétekként aposztrofálhatjuk ennek a gumisárkánynak a megszületését.

2019.06.16 Ms. Akárki

A könyveket imádtam, de a filmmel kapcsolatban valahogy felemás érzéseim vannak. Sokmindent megváltoztattak feleslegesen. Ettől még egyszer érdemes megnézni, de egy alap gonoszt legyőzi a jó filmet kapunk csak egy kis bónusszal, hogy sárkányon lovagol.

Bár a rajongók nagy része negatívan fogadta a filmet, azonban az író Christopher Paolini élvezte a filmet és nagyon dicsérte Jeremy Irons és Ed Speleers játékát.Szerző: GedyPapa

Az Eragon a megjelenése utáni második hétvégén majdnem 70%-kal kevesebb bevételt termelt, mint az első héten. Ez a 41. legnagyobb esés, mióta vezetik ezt a fajta statisztikát.Szerző: GedyPapa

A film jelentős részét Magyarországon forgatták. (Celldömölk, Budapest, Ság hegy, Pilisborosjenő, Szelim-barlang, Velencei-tó, Fót)Szerző: phanzetomox

A film alapjául szolgáló regény többi részét is meg akarták filmesíteni, de az ötletet hamar ejtették.Szerző: ps