Éretlenek

Éretlenek

Les sous-doués

A versailles-i XIV. Lajos Gimnázium minden tanulója megbukott az érettségi vizsgán, ennek ellenére az intézmény igazgatónője nem adja fel. Az új növendékeknek újabbnál újabb módszereket talál ki a tanulás eredményesebbé tételére. Ám minden hiába Párizs leglustább diákjaival szemben. Ráadásul ők is azonnal készek a retorzióra, és a legkorszerűbb technikai eszközök segítségével vágnak vissza. Hogy egy félresikerült diákcsíny következményeként a börtönt elkerüljék, le kell érettségizniük, ami segítség nélkül nem megy. Ezért a legfantasztikusabb trükköket, puskákat eszelik ki Claude Zidi fergeteges vígjátékában.

Rendező: Claude Zidi
Forgatókönyvíró: Michel Fabre, Didier Kaminka, Claude Zidi
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1982.03.11.

2023.07.27 Janesz389385

Ma is humoros

Unalmas alkotás lenne, és ismeretlen színészek benne? Nem tudom, egyesek melyik bolygón élnek, de a 3 César-díjas színész – akikből az egyik maga „Gabaj főtörzs” – aligha teszi azzá. Legalább őt ismerni illene. Ez a film a 80-as évek technológiájának megfelelő, franciás humorával ma is szórakoztató szerintem. Azért senki se számítson villódzó high-techre, vagy egyéb vizuális effektekre. Ez az akkori fiatalok bohém vágyainak világát tükrözi, egy érettségizni nem akaró osztály képében. Újra megnézve felnőttként, azért a „Google fordító” meglepő volt benne, így több mint 40 év távlatából...???

2018.06.13 Filmelemző

Gyermekkorom, a 80-as évek nagyon népszerű vigjátéka volt. Emlékszem szinte az egész ország látta annak idején. Nem lehetett kibírni nevetés nélkül, mindenkinek tetszett, valóságos kultusza lett.

Aranyos,esetlen,zavaros,és mégis zseniális francia habkönnyű vígjáték....a nyolcvanas évek nagy kultfilmje.Szerintem annak idején az egész ország látta.

2020.11.19 elekm90

Jópofa, könnyed kis vígjáték, manapság sajnos már nem készülnek ilyenek. Komoly sztorit nem érdemes benne keresni, viszont sok a humoros jelenet, néha kicsit olyan, mintha egy szkeccssorozatot nézne az ember.

2017.07.24 Deku

Nagyon érződik a filmen, hogy francia származású mert esetlen és ritka gyenge tele ismeretlen színésszel. Szerintem ennél többet is simán ki lehetett volna hozni a filmből mint amit most itt elénk tártak. Adott volt egy egészen jó sztori alap amit sikerült teljesen elnyomniuk ezzel amit ide dobtak.

Készült folytatása is a filmnek "Éretlenek a tengerparton" címmel, azonban sokkal kevésbé vált kultikussá.Szerző: GedyPapa

Magyarországon több mint egymillióan látták a filmet.Szerző: wintermat