Esőember

Esőember

Rain Man
Dustin Hoffman

Charlie Babbit (Tom Cruise) az elkényeztetett és önző szépfiú csalódottan veszi tudomásul, hogy apai öröksége mindössze néhány rózsabokor és egy öreg autó. Ám a végrendeletből az is kiderül, hogy a hagyaték hárommillió dollárnyi részét bátyja, Raymond (Dustin Hoffman) kapta, aki egy intézetben… Több

Rendező: Barry Levinson
Forgatókönyvíró: Barry Morrow, Ronald Bass
Premier (HU): 1989.03.23.

2023.08.27 Ergit

Belecsöppen egy képtelen helyzetbe, és csak úgy kerülhet ki belőle, ha képes szeretni a testvérét.

2022.07.08 JRD

Érdekes film. Dustin Hofmann alakítása nagyon tetszett, de bevallom, nem mozgatott meg a film. Megnéztem, jól szórakoztam és ennyi. (Talán, mert munkám során az autizmust máshogyan éltem meg. ) Mégis azt mondom, hogy érdemes megnézni ezt a filmet. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.10.07 ArpiHajdu és Réci

Örök klasszikus az autizmusról

Az Esőember egy tökéletes példája annak, hogy egy film úgy is tud vicces lenni, hogy közben nem lesz alpári és megőrzi a komolyságát, s úgy is tud megható lenni, hogy nem válik szirupossá. Egy nagyon jól megszerkesztett film, amelynek minden perce k... Teljes kritika

Már a film nézése közben is úgy éreztem, hogy jó, jó, de valahogy nekem az igazi katarzist nem hozta el....Dustin Hoffmann pazarul játszott, sőt brillírozott, de ennyi a pozitívum. Tom Cruise szerepére lett volna szerintem alkalmasabb.

2017.07.08 Deku

Számomra teljességgel értékelhetetlen lett ez a film a színészek alakítása is siralmas. Ebben a filmben semmi olyan nem volt amivel megtudott volna fogni. Én így éreztem mindenesetre és max azon tudtam szórakozni, hogy milyen együgyű ez a film. Szörnyen rossz lett.

Dustin Hoffman Oscar ceremóniás köszönő beszédében még Gene Hackman-t is megemlíti, Tom Cruise-t azonban kihagyta a felsorolásból.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A rendező, Barry Levinson egy cameo szerepben megjelenik a filmben, egy pszichiátert alakít.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Steven Spielberg-et képzelték el a rendezői székbe, ám barátjának, George Lucas-nak szüksége volt rá az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag forgatásához. A következő rendező, aki szóba jött Sydney Pollack volt, ám ő nem egy road movie-ban képzelte el megvalósítani a történetet. Végül Spielberg átadta a filmhez készített jegyzeteit Barry Levinson-nak, aki örömmel mondott igent a felkérésre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az idős férfi, aki a váróteremben Raymond-hoz beszél valójában egy 89 éves helyi lakos volt, Byron P. Cavnar, aki már a rendelőben volt amikor a stáb megérkezett a forgatási helyszínre. Magától kezdett el beszélni kedvenc témájáról és a készítőknek annyira megtetszett a jelenet, hogy benne hagyták a filmben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 10. 25.)
Elhitette velünk, hogy az arrogáns, senkivel nem törődő aranyifjú pont kaphat a semmiből egy gondoskodásra és megértésre szoruló testvért - és ebből az egészből, még mi, nézők is profitálhatunk. Több