Észvesztő

Girl, Interrupted
Angelina Jolie
Angelina Jolie
Winona Ryder

Susanna (Winona Ryder), akinek a hatvanas évek végi Amerikában kell átvészelnie a kamaszkort, egyre nehezebben birkózik meg a modern világ által támasztott kihívásokkal. Végül szülei úgy döntenek, a legjobb, ha találkozik egy pszichiáterrel. Az orvos be is utalja a fiatal lányt a Claymoore… Több

Rendező: James Mangold
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2000.04.06.

2024.02.24 Schumy1

Angelina Jolie és Winona Ryder csak úgy szárnyal ebben a filmben. Remek forgatókönyv, rendezés, vágás. Perfect.

2017.10.23 Deku

Nálam sokszor apróságok miatt bukik el egy film, itt például nem mondhatnám, hogy a színészi csapat a megfelelő volt. A filmmel első ránézésre semmi bajom nem is lehetne, hisz adott volt egy egész pofás kis történet azonban szerintem túl lett pörgetve az egész és ez nem tett jót neki.

2020.11.17 dailyfilmsan

Elég kusza volt. Nem nagyon érintett meg, hiába volt benne Jolie és Ryder. Lehet, hogy pont miattuk kicsit többet vártam a filmtől, mint kellett volna.Számomra egy erős közepes csak.

2021.08.02 Gauss

Egy jó kis film. Szanatóriumos, aki szereti az ilyet (én imádom :D ), az feltétlenül nézze meg! Jolie és Ryder nagyot alakítanak. A film maga abszolút élvezhető, van mondanivalója, van hangulata és egy nagyon nagyon jól eltalált zenéje (Petula Clark ~ Downtown). :)

2017.05.27 hsanya182

Engem nem hozott lázba, untam a csajok fecsegéseit. Nem hiszem, hogy erőt veszek magamon, hogy mégegyszer megnézzem.

Az idézet, amelyet Dr. Sonia Wick használ Susanna Kaysennel folytatott első találkozásánál, Lucio Anneo Senecától, egy római sztoikus filozófustól származik.Szerző: dailyfilmsan

James Mangold rendező a DVD-kommentárban elmondja, hogy az eredeti verzió a végleges vágás előtt három óra hosszú volt.Szerző: dailyfilmsan

Winona Ryder választotta ki James Mangoldot, hogy rendezze ezt a filmet, miután megnézte az Életgyáva című filmjét (1995).Szerző: dailyfilmsan

Sok olyan szerep van, amiben Winona Ryder karaktere naplót ír, többek közt ez az egyik.Szerző: phanzetomox

(2018. 04. 15.)
Igényes, jól megkomponált, realisztikus, de mégis művészi módon bemutatott darab, műfajában kiemelkedő, így mindenképpen ajánlatos a megtekintése. Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 12. 19.)