Alicia Vikander

Egy fiatal programozót (Domhnall Gleeson) kiválasztanak, hogy vegyen részt a mesterséges intelligencia kutatás áttörő kísérletében. A kísérlet sikeres, talán túlságosan is az...

(hp)

Rendező: Alex Garland
Író: Alex Garland
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.04.12. | SkyShowtime (2023.02.14.) | HBO Max (2023.11.24.)

2023.12.14 Petrus Rosidus Maximus

Néhány szereplős gondolatébresztés

Alex Garland rendező nagyot ment ezzel a filmmel, mely annyira divatos témát boncolgat a mesterséges intelligencia és értelem mibenlétét feszegetve. Alicia Vikander és Oscar Isaac pedig tényleg színvonalas alakításokat nyújtanak. Egy 4 szereplős kamaradarab a végeredmény sok gondolkodnivalóval, kevés akcióval és minimális látványvilággal. Az ember elagyal azon, hogy egyszer tényleg eljutunk-e majd oda, hogy mesterséges emberekkel osztjuk meg érzéseinket? Deus ex machina, vagyis isten a gépből? Lehet emberszerű, amit mesterségesen teremtünk? A film 3 csillagos nálam.

2023.01.07 Artemisia

a nap véleménye

Ébredés

Alex Garland regényíróból lett forgatókönyvíró, abból pedig rendező. Forgatókönyvíróként már bizonyította kiváló alkotói vénáját, hiszen neki köszönhetjük többek között a 28 nappal később, a Napfény vagy a Ne engedj el! szkriptjeit. Debütáló rendezé... Teljes kritika

Robot? Ember? Végül is nem mindegy?

Nemrég találtam rá erre a filmre, amit a megnézése után kissé vegyes érzelmekkel próbálok értékelni. Nézzük nagy vonalakban a sztorit! Adott egy teljesen átlagos srác, aki egy óriási cégnél programozó. Sem család, sem barátnő, egyedül, a munkának élv... Teljes kritika

2015.05.22 rbernadett

Nekem egy kicsit vontatott volt és nem nyújtott többet a többi hasonló témában gyártott produkciónál. A hangeffektek néha kimondottan idegesítettek.

2017.05.02 indingo

A félig robot és emberi test látványa remek volt. A történet szerencsére nem az a tipikus közhelyes film. Tetszett, hogy egy zárt térben játszódott az egész.

A dal, amelyre Nathan és Kyoko táncol, Oliver Cheatham "Get Down Saturday Night" című dala.Szerző: dailyfilmsan

Amikor Caleb először találkozik Nathannal, zöld búza nő egy tálban. Ez egy pogány szláv szimbólum, az új élet jelképe.Szerző: dailyfilmsan

A filmet a a norvégiai Juvet Landscape Hotelben forgatták.Szerző: dailyfilmsan

A film költségvetése 15 millió dollár volt.Szerző: Bob

Értékelés: 8.3/10
(2015. 05. 14.)
Az, hogy Magyarországtól megtagadtak egy remekművet, mélységesen felháborít. Az Ex Machina az év egyik legüdítőbb élménye és az évezred egyik legjobb sci-fije. Több

(2015. 05. 04.)
Alex Garland azok közé az alkotók közé tartozik, akiket teljesen igazságtalanul került el a siker pályafutásuk során, ő azonban ennek ellenére is töretlenül dolgozik azon, hogy jobbnál jobb darabokkal lepjen meg minket. Több

(2019. 05. 22.)
Az öntudat lázadása
Az ember maga is programozott (ösztönös) viselkedésmintázatainak a rabja-e, vagy képes mindezektől független tényleges szabad akarattal rendelkezni? A mesterséges intelligenciához tartozhat-e felettes én, azaz elképzelhető-e, hogy ezáltal lelkiismeretet tulajdonítsunk neki? Több

(2016. 01. 07.)
Vikander, Gleeson és Isaac, valamint a rendkívül intelligens és profin összetett forgatókönyv garantálják azt, hogy egy egyedi és izgalmas, gondolatprovokáló filmélményben legyen része az embernek.
A térség
Hol nézheted: Amazon Prime