Rendkívüli mesék

Rendkívüli mesék

Extraordinary Tales
Videók

A Rendkívüli mesék című animációs filmben Edgar Allan Poe öt rémtörténete elevenedik meg, melyeket neves színészek és rendezők mesélnek el. Az Usher-ház vége című történetet Christopher Lee, Az áruló szívet archív felvételek révén Lugosi Béla, a Monsieur Valdemar kóresete tényszerű… Több

Rendező: Raul Garcia
Író: Raul Garcia
Forgatókönyvíró: Edgar Allan Poe, Stéphan Roelants
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország, Spanyolország, Luxemburg, Belgium
Premier (HU): 2015.12.10.

2018.09.19 BoBamburg

Nagyon ötletes animációs (antológia) film, szép képi világgal és jó alapanyaggal, amin csak dob a narrátorok munkája. Hangulatába nagyon passzol Poe műveihez, kellőkép komor és nyomasztó, és a kicsit több mint egy órás játékidő is teljesen elegendő.

2016.05.06 Sniper

Szép tisztelgés ez Poe előtt, de őszintén szólva azért némileg többet vártam ettől a dologtól. Jó, jó, kár, hogy az átütő erő hiányzik belőle.

2016.03.22 doobie

Alacsony költségvetésű animációs antológia... Érdekesebb az elképzelés, mint maga a mű, de mégis szerettem.

(2015. 12. 18.)
Biztonsági poe
A horror ükapjának öt novellája ötféle animációs stílusban, ugyanannyi, a műfajhoz erősen kötődő mesélő narrálásával. Így és ezzel lehet rémületeset tévedni? Nem hát! KOVÁCS GELLÉRT KRIKITÁJA. Több

(2015. 12. 27.)
Soha szét ne tépd a Mikulásnak írt levelet!
Szokványos, bár kicsit sem problémamentes karácsonyi összejövetelnek indul a Krampusz története: összegyűlik a család, bár sem a vendéglátók, sem a meghívottak nem különösebben vágynak egymásra. És még nem is tudják, mi vár rájuk! Több

(2015. 12. 13.)
Haláli animáció
Öt Poe novella került feldolgozásra ebben az animációban, mindegyik más stílusban és más híresség narrációjával. A producer, Stéphan Roelanst az Anilogue fesztiválra érkezett hozzánk. A közönségtalálkozón érdekes dolgokat mesélt a filmről az ötlettől a moziba kerülésig. Több

(2015. 12. 11.)
Raul Garcia animátorként olyan filmeken dolgozott, mint Az oroszlánkirály, vagy az Aladdin, de ez csak a jéghegy csúcsa. Egy nagyobb pihenő és néhány kisebb munka után úgy döntött, hogy egy egész estés, saját filmmel tér vissza. Több

(2015. 12. 09.)
Furcsa páros
A Rendkívüli mesék alapvetően egy ötletes és bátor vállalkozás. Remélem, hogy megtalálja a maga közönségét, mert sajnos még a horror zsánerkedvelőik körében sem fog osztatlan sikert aratni, ahhoz ugyanis túl laposnak hathat. Több