Fanny és Alexander

Fanny és Alexander

Fanny och Alexander

A Fanny és Alexander című dráma története egy család életének alakulását követi nyomon azt követően, hogy a családfő meghalt. A két gyermek, Fanny és Alexander boldogan éltek édesanyjukkal és a szabadelvű, nyitott színészdinasztiából származó édesapjukkal. Az… Több

Ország: Svédország, Franciaország
Premier (HU): 1985.10.03.
Pernilla Allwin
Allan Edwall
Pernilla Allwin

2020.02.16 bbozsi

Nyilván magas színvonalú film, rétegekkel, felfedeznivalóval, de nekem nem volt annyira magával ragadó, hogy utánainduljak, amire hív, inkább csak örömmel néztem valamit, ami jól láthatóan kimunkált.

2015.12.31 batukán

Ez egy igazi művészfilm telis-tele érzelemmel. Bár vannak komor jelenetei, néhol már horrorisztikusak, de mégis életerőt közvetít. Mindenkinek ajánlom.

2016.07.06 online91

Az egyik legerősebb, leggyönyörűbb, legfélelmetesebb és legtökéletesebb film, amit valaha láttam. Picit túlzás ez? Igen, de mégis azt kell mondjam, ez egy egyértelműen tökéletes munka, ahogy megírták, megtervezték és megrendezték.

A filmes társadalom annyira dicsérte ezt a filmet, hogy az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című katalógusba is szerepel.Szerző: Norbi

Ingmar Bergman leghosszabb filmje, 312 perces.Szerző: Bogi87

Megnyerte az Oscar-díjat 1984-ben, a Legjobb idegen nyelvű film kategóriában, legyőzve így a magyar Jób lázadása alkotást. Szerző: Bogi87