Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Legendás állatok és megfigyelésük

(Fantastic Beasts and Where to Find Them)
Legendás állatok és megfigyelésük

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A film hivatalos szinopszisa szerint Newt Scamander épp befejezte világjáró körútját, mely során aprólékos feljegyzéseket készített a mágikus lényekről. Hazafele tartó útja során néhány békés napot szeretne tölteni New Yorkba, azonban a no-maj (a muggli amerikai megfelelője) Jacob, egy titokzatos ügy, és néhány mágikus lény szökése alaposan keresztbe húzza a számításait. Ráadásul úgy tűnik, nem csak a varázslók világa is veszélybe került.

2016. 11. 19. 23:08

Egy igen impozáns film lett. Csak ámultam amikor Göthe Salamander bőröndjében megbújó világ és lények elénk tárulnak. A Potter 8 filmje alatt nem volt összesen ennyi különleges állat mint ebben az egy részben.
A színészek zseniálisak, akárcsak a történet, a poénok is ütősek.
Göthe Salamander választására Eddie Redmayne kiváló választásnak bizonyult.

Tény, hogy a Potter filmek után, ez a film más szájízt hagyott maga után, de teljes mértékben csak is pozitív értelemben. Csak így tovább.

Jöhet a folytatás.

2016. 11. 20. 22:23

Aláírom, hogy bennem van a hiba. Engem a Harry Potter filmekkel is ki lehetett kergetni a világból... de ez egyelőre alul múlja jóval azt a szériát. A film számomra dögunalom volt, és ha 10 éves kor környékén lennék azt mondom leesett volna az állam. A látványt elismerem, hogy szép, és fantázia dús, de a HP filmekben felszínen volt egyfajta komolyság, ami ebből már teljesen elveszett... Így a vártnál jobban gyerekes az egész, főleg a poénoknál érződik ez.
Ha egy jól kidolgozott második rész első 30 percébe bele sűrítik ezt a történetet, lehet nagyobbat durran. De a kritikusok dicséretei, és a Harry Potter 8 része után, ez egy ritka nagy csalódást nyújtó mozi volt...

2016. 11. 21. 14:21

Nekem nagyon tetszett, nem számítottam arra a fordulatra végén. A hangulata az első Harry Potter filmeket idézi, még inkább meseszerű és kevésbé komoly. Kicsit többet szerettem volna a Grindelwald-os történetből megtudni, de mint bevezető rész teljesen jó volt.

J. K. Rowling
J. K. Rowling
Dan Fogler

5 BAFTA®-DÍJ JELÖLÉST kapott, mégpedig: Legjobb brit film, Legjobb díszlet, Legjobb jelmez, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok

(BéBé)

A filmben elhangzik a "nagyobb jó" gondolata, amely Grindelwald jelmondata volt.

(Scramananga)

Amikor Newt kinyitja a táskáját, látható egy hugrabugos sál.

(Scramananga)
Supernaturalmovies: Legendás állatok és megfigyelésük
A filmet valószínűleg akkor is élvezni és érteni fogod, ha lövésed sincs, hogy mi fán terem Harry Potter, bár ez csak abban az esetben fordulhat elő, ha az elmúlt cirka 15 évet egy Salmanderéhez hasonló bőröndben töltötted. 8/10
VOX.hu - Legendás állatok és megfigyelésük
Öt év szünet után ismét fejest ugorhatunk a varázsvilág ugyan Harry Pottertől mentes, ám nem kevésbé mágikus újabb (vagy korábbi) fejezetébe. A kissé sötétebb tónusúra hangszerelt és pálcacsörtékkel telített kalandnak kifejezetten jót tett a kor- és helyszínváltás. 70/100
Movieaddicts: Legendás állatok és megfigyelésük
Hiába az expozíció keserű mellékíze, a Legendás állatok és megfigyelésük beszippantja, és két órán keresztül el sem ereszti a nézőt. Az ősz azon filmje ez, amit teljesen őszintén tudok ajánlani bárkinek, aki megismerkedne, vagy visszavágyik ebbe a varázslatos mesevilágba. 7,5/10