Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Legendás állatok és megfigyelésük

(Fantastic Beasts and Where to Find Them)
Legendás állatok és megfigyelésük

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A film hivatalos szinopszisa szerint Newt Scamander épp befejezte világjáró körútját, mely során aprólékos feljegyzéseket készített a mágikus lényekről. Hazafele tartó útja során néhány békés napot szeretne tölteni New Yorkba, azonban a no-maj (a muggli amerikai megfelelője) Jacob, egy titokzatos ügy, és néhány mágikus lény szökése alaposan keresztbe húzza a számításait. Ráadásul úgy tűnik, nem csak a varázslók világa is veszélybe került.

2017. 03. 18. 09:50

Én nagyon nagy, Harry Potter fan vagyok, de ez a történet, az egyszer nézhető kategóriába sorolható. A látványvilág, meg az a bőrönd tényleg látványos meg érdekes volt, de most komolyan ennyire egyszerű bugyuta sztorival kellett ezt a világot folytatni. Én sokkal inkább egy Dumledore sztorira jobban kíváncsi lettem volna.

2016. 12. 04. 00:08

Kellemesen csalódtam a filmben. Az előzetesből azt hittem, hogy itt egy nagy mugli-varázsló háború lesz az egész filmben, de szerencsére itt (még) ilyen nem volt. :) Helyette egy mesés kaland csomagot kap a néző, tele "csodálattal" és rejtélyekkel. Ez egy mese és nagyon örültem neki, hogy nem volt komoly. Szerintem jobb lett, mint a HP filmek! Érdekes az, hogy a filmbeli idővonalon, időrendben ez játszódik korábban, ez van előrébb az idővonalon, de mégis: csak a HP filmek/könyvek után ajánlom megnézésre ezt a filmet, mert itt nem térnek ki az olyanokra, mint a hopponálás és egyebek, itt minden magyarázat nélkül használnak varázslatot. Aki most akar ebbe a világba belecsöppeni, az előbb minimum a HP 1-2 részét nézze meg, hogy értse a varázslatok többségét (és a többi részt is, ha teljesen érteni szeretnénk) és az utalásokat.

Cuki film volt. Egy-egy elindított kis kaland mindig kiszámítható volt, de ennek ellenére szívesen néztem végig. Először rossz minőségben néztem végig, aztán moziban, de ez gagyi minőségben is fantasztikus volt. Egyszer-kétszer meg lehet nézni.

Ehhez a filmhez gyerekkel is le lehet ülni, mert nincsenek benne csúnya dementorok.
SZERKESZTÉS:
SPOILERKE (VAGY MÉGSEM? :) ): --> Valaki tudja, hogy kisebb kihágásokért miért jár a filmben halál, és a súlyos törvényszegésért csak fogda? Arra a következtetésre jutottam, hogy ez kicsit fura... :) Mennyire jó könyv adaptáció ez?

2016. 11. 21. 14:21

Nekem nagyon tetszett, nem számítottam arra a fordulatra végén. A hangulata az első Harry Potter filmeket idézi, még inkább meseszerű és kevésbé komoly. Kicsit többet szerettem volna a Grindelwald-os történetből megtudni, de mint bevezető rész teljesen jó volt.

J. K. Rowling
J. K. Rowling
Dan Fogler

5 BAFTA®-DÍJ JELÖLÉST kapott, mégpedig: Legjobb brit film, Legjobb díszlet, Legjobb jelmez, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok

(BéBé)

A filmben elhangzik a "nagyobb jó" gondolata, amely Grindelwald jelmondata volt.

(Scramananga)

Amikor Newt kinyitja a táskáját, látható egy hugrabugos sál.

(Scramananga)
Supernaturalmovies: Legendás állatok és megfigyelésük
A filmet valószínűleg akkor is élvezni és érteni fogod, ha lövésed sincs, hogy mi fán terem Harry Potter, bár ez csak abban az esetben fordulhat elő, ha az elmúlt cirka 15 évet egy Salmanderéhez hasonló bőröndben töltötted. 8/10
VOX.hu - Legendás állatok és megfigyelésük
Öt év szünet után ismét fejest ugorhatunk a varázsvilág ugyan Harry Pottertől mentes, ám nem kevésbé mágikus újabb (vagy korábbi) fejezetébe. A kissé sötétebb tónusúra hangszerelt és pálcacsörtékkel telített kalandnak kifejezetten jót tett a kor- és helyszínváltás. 70/100
Movieaddicts: Legendás állatok és megfigyelésük
Hiába az expozíció keserű mellékíze, a Legendás állatok és megfigyelésük beszippantja, és két órán keresztül el sem ereszti a nézőt. Az ősz azon filmje ez, amit teljesen őszintén tudok ajánlani bárkinek, aki megismerkedne, vagy visszavágyik ebbe a varázslatos mesevilágba. 7,5/10