Játssz Philips tévéért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Legendás állatok és megfigyelésük

(Fantastic Beasts and Where to Find Them)
Legendás állatok és megfigyelésük

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A film hivatalos szinopszisa szerint Newt Scamander épp befejezte világjáró körútját, mely során aprólékos feljegyzéseket készített a mágikus lényekről. Hazafele tartó útja során néhány békés napot szeretne tölteni New Yorkba, azonban a no-maj (a muggli amerikai megfelelője) Jacob, egy titokzatos ügy, és néhány mágikus lény szökése alaposan keresztbe húzza a számításait. Ráadásul úgy tűnik, nem csak a varázslók világa is veszélybe került.

2016. 11. 20. 22:23

Aláírom, hogy bennem van a hiba. Engem a Harry Potter filmekkel is ki lehetett kergetni a világból... de ez egyelőre alul múlja jóval azt a szériát. A film számomra dögunalom volt, és ha 10 éves kor környékén lennék azt mondom leesett volna az állam. A látványt elismerem, hogy szép, és fantázia dús, de a HP filmekben felszínen volt egyfajta komolyság, ami ebből már teljesen elveszett... Így a vártnál jobban gyerekes az egész, főleg a poénoknál érződik ez.
Ha egy jól kidolgozott második rész első 30 percébe bele sűrítik ezt a történetet, lehet nagyobbat durran. De a kritikusok dicséretei, és a Harry Potter 8 része után, ez egy ritka nagy csalódást nyújtó mozi volt...

2016. 12. 17. 20:36

5 év után visszatérünk a Potter-univerzumba, ráadásul egy nagyon "cuki" nyitódarabbal. Igen, ez a film elsősorban a cukiságfaktorra épít, főleg az elején. Aztán ahogy túltettük magunkat mindenféle csodás teremtény összeszedésén és azok mustráján, elindul egy sztori. Méghozzá egy nem is akármilyen történet! Végre egy olyan film ebben a világban, ahol egy mágia nélküli karakter (a HP-ban mugliknak, itt pedig magnixnak nevezik őket) is nagyobb teret kap, Dan Foglar pedig remekül hozza karakterét, szerintem az év egyik legnagyobb meglepetése az ő játéka. Eddie Redmayne-ről mostanában sok negatívumot hallok, ami a színészi játékát illeti, de szerintem jó választás Salamander szerepére. Mellettük pedig még Jenn Murray-t emelném ki, akibe szinte azonnal bele lehet szeretni. A film jól építkezik, vannak konfliktusok, fordulatok, megoldások, varázslatos lények is szép számmal, helyenként horrorisztikus elemek, úgyhogy úgy tűnik minden rendben. Aztán történik egy olyan, amivel nagyon nehéz mit kezdeni: bekerül egy színész (igen, Johnny Depp) egy nem neki való karakterbe. Ez sajnos, akárhogy is nézem, egy baki, mert az, hogy Depp szerepel a filmben önmagában nem lenne baj, de akkor egy olyan karaktere legyen már, amiben hiteles tud lenni, mert bármennyire is igyekeztek elmaszkírozni, nagyon nem tud SPOILER! Grindenwaldként működni SPOILER! Konkrétan: a történet szerint ekkor Grindenwald még fiatal (a 20-as éveiben jár), ám Depp egy 53 éves színész, s szegény bármennyire is szeretné, nem tud hiteles huszonéves lenni, ezáltal pedig ez a szál nagyon is szedett-vedettnek tűnik (nem azzal van a gondom, hogy Depp szerepel a filmben, jó színésznek tartom, de akkor egy olyan szerepben legyen, amiben hitelesnek tűnik, a fiatal Grindenwaldot pedig alakítsa egy fiatal színész, s lám, milyen egyszerű az egész).
Összességében tehát egy jó kezdés a Legendás állatok, kellően él nosztalgiás elemekkel, s ahogy haladunk előre, a látvány mellett a történet is fontosabb szerepet kap. Ám azért a film végi "bakiért" kár, de bízom benne, hogy a folytatásokban ezzel kezdenek valamit.

2016. 11. 19. 23:08

Egy igen impozáns film lett. Csak ámultam amikor Göthe Salamander bőröndjében megbújó világ és lények elénk tárulnak. A Potter 8 filmje alatt nem volt összesen ennyi különleges állat mint ebben az egy részben.

A színészek zseniálisak, akárcsak a történet, a poénok is ütősek.

Göthe Salamander választására Eddie Redmayne kiváló választásnak bizonyult.

Tény, hogy a Potter filmek után, ez a film más szájízt hagyott maga után, de teljes mértékben csak is pozitív értelemben. Csak így tovább.

Jöhet a folytatás.

J. K. Rowling
J. K. Rowling
Dan Fogler

5 BAFTA®-DÍJ JELÖLÉST kapott, mégpedig: Legjobb brit film, Legjobb díszlet, Legjobb jelmez, Legjobb hang, Legjobb vizuális effektusok

(BéBé)

A filmben elhangzik a "nagyobb jó" gondolata, amely Grindelwald jelmondata volt.

(Scramananga)

Amikor Newt kinyitja a táskáját, látható egy hugrabugos sál.

(Scramananga)
Supernaturalmovies: Legendás állatok és megfigyelésük
A filmet valószínűleg akkor is élvezni és érteni fogod, ha lövésed sincs, hogy mi fán terem Harry Potter, bár ez csak abban az esetben fordulhat elő, ha az elmúlt cirka 15 évet egy Salmanderéhez hasonló bőröndben töltötted. 8/10
VOX.hu - Legendás állatok és megfigyelésük
Öt év szünet után ismét fejest ugorhatunk a varázsvilág ugyan Harry Pottertől mentes, ám nem kevésbé mágikus újabb (vagy korábbi) fejezetébe. A kissé sötétebb tónusúra hangszerelt és pálcacsörtékkel telített kalandnak kifejezetten jót tett a kor- és helyszínváltás. 70/100
Movieaddicts: Legendás állatok és megfigyelésük
Hiába az expozíció keserű mellékíze, a Legendás állatok és megfigyelésük beszippantja, és két órán keresztül el sem ereszti a nézőt. Az ősz azon filmje ez, amit teljesen őszintén tudok ajánlani bárkinek, aki megismerkedne, vagy visszavágyik ebbe a varázslatos mesevilágba. 7,5/10