Black Rain

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier (HU): 1991.07.02.

2022.06.25 Filmimado

Fantasztikus!

A Fekete eső, el kell mondjam, nagyszerű film. Michael Douglas alakítása kiemelkedő, a film humora megvan. A fülbemászó filmzenét is mindenképp meg kell említenem. A cselekmény és annak vezetése kifejezetten tetszik. Ridley Scott nagyszerű munkát végzett.

2020.11.10 Yosihiro

Fekete eső

Meg kell mondjam, jó, hogy újra megnéztem. Azt hiszem, ezzel a sorral mindent el is árultam. Egy remek akciófilmet kapunk, amiben olyan kiemelkedő hang, képi és rendezési munkák vannak, melyek miatt azt hiszem, sorolhatjuk a klasszikusok közé. A film története remek, jól felvezeti a történést és az akciót is. A szereplők is olyan teljesítményt nyújtanak, ami kimagasló. Összességében a történet és a forgatókönyv remek. A szereplők, M. Douglas szerintem nagyot alakít. A hangi és képi effektek egyszerűen zseniálisak. Így megérdemli az öt csillagot. Egy igazi klasszikusról beszélhetünk olyan alakításokkal, hogy megérdemli, hogy szót ejtsünk róla. A két-három rendőr szerepe igazán fontos kapcsolódási pont a film szempontjából. A végére ketten maradnak, és minden jó, ha a vége jó alapon azt hiszem, remek befejezést is kapunk. A poénok is tetszenek benne. A zenei aláfestést és a rendezői munkát csak dicsérni lehet. Ezen a filmen nem lehet unatkozni, kapunk hideget, meleget. Picit az érzelmek terén éreztem hiányt, ami nem jött úgy át, de a humor ezt palástolta. Régebben láttam ezt a filmet, és most ez következett, igazából nem emlékeztem rá, csak a részletek ugrottak be. Most egy újabb élménnyel gazdagodtam a digitális technológiának köszönhetően. Én csak ajánlani tudom, aki szereti az akciót és a humort, meg szeretne a japán kultúrába kicsit bepillantani, az ne hagyja ki! De amúgy is kötelező darab a filmrajongók számára. Üdv, Yosi

2017.10.22 Deku

Nem volt benne semmi hülyeség emiatt pedig nagyon eltalált lett a hangulata. Én ennél a filmnél totálisan el voltam telve, semmi klisé és sablon sem volt benne mint sok másnál megtalálható.

2018.01.19 mamiéstöti2

Michael Douglas és Andy Garcia párosa lenyűgözően szerepel ebben a filmben és tetszik az alaptörténet is.

2018.04.20 jake_green

30 évvel a kijövetele után láttam a filmet. Klasszikus zsarufilm, hamisítatlan 80-as évekből Michael Dougles-sel. Szerintem többet nem is kéne írnom, de annyit még hozzátennék hogy Andy Garcia amennyire fiatal volt, olyannyira jól játszott ő is. Ha szeretnél egy jó zsarufilmet, ne keresgélj tovább.

A forgatókönyvben nem szerepelt az a jelenet, amikor Charlie (Andy Garcia) énekel a színpadon Masahiróval (Ken Takakura). Garcia alakította ki ezt a jelenetet, hogy nagyobb érzelmi hangsúlyt helyezzen a karakterére, mielőtt a következő jelenetben kegyetlenül meggyilkolják.Szerző: Yosihiro

A csata az acélgyárban jelenet helyszíne az egykori Mitsubishi Motors gyára volt, ami Oszakában található. Most a Universal Studios Japán helyszíne.Szerző: Yosihiro

A film motorosait egy igazi banda mintázza, amely Oszaka utcáin jár, az úgynevezett "Bosozoku". A Bosozoku mind a mai napig létezik Japánban.Szerző: Yosihiro

Michael Douglas először játszott zsarut/nyomozót mozifilmben. Köztudott, hogy az 1970-es években ő játszotta Steve Keller felügyelőt a San Francisco utcáin (1972) című tévésorozatban.Szerző: Yosihiro