Fekete hattyú

Fekete hattyú

Black Swan
Gauss

Natalie Portman

Nina (Natalie Portman), a visszafogott, ám anyja zsarnoksága alatt sínylődő balett-táncos megkapja a Hattyúk tava címszerepét, ám a hozzá tökéletesen igazodó fehér hattyú mellett a feketét is el kéne táncolnia. A társulat vezetője, Leroy (Vincent Cassel) és egy újonnan érkezett táncos, Lily (Több

Premier (HU): 2011.02.17. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.04.22 Tomipapi

Hát az Isten tudja, mi is volt ez a film. Egy mindig szomorú, mosolyra képtelen lányt betesznek egy főszerepre. A film közben még az is kiderül, hogy erőteljes hallucinációi vannak. Végigküzdöttem a filmet. Megnéztem! Nem tetszett. Bocsika, hogy lehú... Több

2022.03.29 JRD

Újabb 3,5 csillag...

Nem vágtam bele nagy elvárásokkal a film megnézésébe, így különösebben nem is csalódtam. Egy szokványos történet a balett világából. Bevallom, a nagy tánc viszont nagyon tetszett függetlenül attól, hogy - bár rajongok a balettért - Portman mozgása nagyon darabos volt. Számomra egyszer nézhető mozi volt. De dönts magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2019.02.12 mamiéstöti2

Mekkora hírverése volt és mellé mekkora sz*r. Reménytelenül unalmas és semmi értelme az egésznek.

2015.02.10 erare

Kiváló film. Remek a rendezés, remek a szereposztás. Portman megérdemelte az Oscart az alakításért. De valahol ijesztő képet is tükröz vissza számomra ez a film: milyen vékony hatát húzódik az őrület és az egészséges elme között. Vékony a fal, keskeny a híd...

2017.07.18 Deku

Nagyon elborult stílusa volt ennek a filmnek, kár volt érte a beleölt munka. Nagyon erőltetett és hatásvadász volt ez a film amit elvből nem szoktam szeretni.

Natalie Portmannek kellet kifizetnie a forgatásra hívott orvosokat, mivel elesett és beverte az oldalát, és senki nem volt, aki ellássa, mert a produkció költségében nem volt orvosi csapat. Szerző: lolita13

A Perfect Blue című anime-ből kölcsönöz több vizuális megoldást is a film.Szerző: wintermat

Lilly szerepére Anna Kendrick is képbe került.Szerző: wintermat

Az összes zaj a filmben utólag módosított hattyú hangból áll.Szerző: wintermat

Mr. Robot
2015