Fekete víz

Dougray Scott
Tim Roth
Tim Roth
Jennifer Connelly

Dahlia, az egyedülálló anya új lakásba költözik kislányával. A szomszédsággal valami nem stimmel. A felettük, üresen álló lakásból furcsa hangok és fekete folyadék szüremlik át otthonukba. A feszültséget csak fokozza, hogy Ceci, a kislány egyre furcsábban viselkedik, folyton a képzeletbeli… Több

Rendező: Walter Salles
Író: Kôji Suzuki
Premier (HU): 2005.09.15. | Disney+ (2022.06.14.)

Sötét víz  (2002)

2023.04.03 pj19

Mai szemmel nézve már nem tetszik annyira ez a film, mint anno, majd húsz évvel ezelőtt. Pedig megvan benne minden, ami egy jó kis horror-, de inkább thrillerfilmben meg kell legyen. Érdekes történet. Én már a japán verzióra nem is emlékszem igazán. Egyszer azért még megnézhető manapság is.

2021.11.16 Greta

Engem nagyon elkapott a hangulata. Tetszett a misztikum ötvözése az abszolút realisztikus emberi mozzanatokkal, mint a válás körüli érzelmek, a gondnok, az ügyvéd vagy az ingatlanos zseniálisan megoldott figurája stb. Kedvelem a misztikus horrort, de... Több

2018.01.19 mamiéstöti2

Az elejétől a végéig leköti az ember figyelmét és a szereplők is jól össze vannak válogatva. Ajánlani tudom.

2017.01.06 a-arnold

Elég nyomasztó film, és végig szinten tartja a feszültséget. De ilyen egy igazi thriller.

2016.10.23 VérAlex

Jennifer Connelly némiképp ellensúlyozta a dolgot, úgyhogy nekem lényegében bejött. Én izgultam mi lesz vele meg a kislánnyal. Igaz, a körmöm nem rágtam le, de végig megvolt egyfajta feszültség, ami kellemessé tette a nézését.

A film Koji Suzuki "Floating Water" című elbeszélésén alapszik. Nem mellesleg Suzuki jegyezte a Kör trilógiát is. Szerző: hp

A Fekete víz a 2002-es azonos című japán horror remake-je. Szerző: hp

A film költségvetése 30 millió dollár volt, míg bevételei elérték a 45 milliót.Szerző: hp

A filmet meglehetősen vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon jelenleg 46 százalékon áll.Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2018. 03. 01.)
A film nyújtotta összhatás nagy meglepetéseket nem fog okozni, mégis azt állítom, hogy élvezeti értéke meghaladja az iMDb pontszámaitól várható eredményt, tehát ebben az esetben is érdemes inkább nekünk hinni és megadni az esélyt a Fekete víznek, akár kizárólag Jennifer Connelly szerethetősége miatt, ha másért nem is. Értékelés: 7.5/10... Több
Vérengzés
2016