Félelem és reszketés Las Vegasban

Fear and Loathing in Las Vegas
Benicio del Toro
Benicio del Toro
FLEA

A sportújságíró, Raoul Duke barátjával, az ügyvéd Dr. Gonzóval a nevadai sivatagban megrendezésre kerülő motorversenyre tart. A kalandnak a kábítószerek összes létező fajtájával felszerelkezve vágnak neki, és már a Las Vegasba vezető útjuk során elképesztő élményekben lesz részük. Ez azonban… Több

Rendező: Terry Gilliam
Premier (HU): 1999.01.07.

2021.01.29 uniterra Nézhetetlen

Egyszerűen nézhetetlen, hulladék.

2020.12.02 BoBamburg

Nem az a film, amit a történet visz el a hátán. Ketten lemennek Las Vegasba, narkóznak orrba-szájba, majd jönnek a bad tripek. Ennyi. Viszont a képi világa, a hangulata, a karakterek és a párbeszédek zseniálisak.

2017.10.25 Deku

Ez egy igazán helyes kis film lett, amit nem bánok, hogy végül megnéztem, nagyon megjárja. Teljesen megérte a belé fektetett pénzt, és stabil filmet hoztak létre.

2018.09.12 Norbert93

Nekem nem tetszett. Egyszer sem volt vicces, egyszer sem tudott olyat mutatni, ami lekötötte volna a figyelmem, annak ellenére, hogy a stílusa nem áll messze tőlem. Unatkoztam a közel 2 órás játékidő alatt.

2019.06.21 Attila G.

Hááát... Igazából nehéz lenne megmondani, hogy milyen indíttatásból néztem meg ezt a filmet moziban több mint 2 évvel a bemutató után. Valószínűleg azért, mert sok jót hallottam és olvastam róla, és szeretem Johnny Depp filmjeit, Christina Ricci film... Több

Még a forgatás megkezdése előtt Hunter S. Thompson és Johnny Depp autót cserélt. Depp az író Chevrolet-jával rótta hetekig Kaliforniát, így hangolódva rá a szerepére. Közben pedig Thompson a színész járgányával és egy Heidi nevű hölggyel kocsikázgatott, s ezalatt írta meg a Fear and Loathing in Hollywood: My Doomed Love at the Taco Stand című esszéjét, amelyet a Time Magazin le is közölt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Benicio del Toro a szerep kedvéért 20 kilót szedett fel.Szerző: hp

Johnny Depp elmondása szerint a filmben a Bazooko Circus előtt álló gorilla szobor a kertjében áll.Szerző: hp

A film alapjául szolgáló könyvben a főszereplő a The Rolling Stones Sympathy for the Devil című számát hallgatja kocsijában, azonban a dal jogainak megvásárlására az alacsony költségvetés miatt nem volt mód.Szerző: hp

(2018. 05. 25.)
Terry Gilliam műve húsbavágó alkotás. Addiktív anyag, ami helyenként szórakoztat, de jobbára a retinánkba égve velünk marad, és nem ereszt soha, mint a legerősebb szer. Több