Felhőatlasz

Cloud Atlas

Halle Berry
Halle Berry
Hugo Weaving

A múlt, jelen és jövő emberei egy hatásláncolat szemei, melyben minden kihatással van mindenre. Egy álomszerű narratívában 6 fantasztikus történet kapcsolódik össze ötszáz évet átívelve. Egy gyilkosból hős lesz, egy múltbéli jótett forradalomhoz vezet a jövőben. Hogyan hatnak egymásra… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Hongkong, Kína, Szingapúr
Premier (HU): 2012.11.22. | HBO Max (2021.08.01.)

2021.10.12 Zsófi Várhalmi

A bemutatója alapján nem gondoltam, hogy be fog jönni a film, elvont, kissé vontatott, de ez egyáltalán nem zavaró. A több síkon futó történet először zavarosnak tűnhet, de aztán összeáll a kép. Élveztem.

2018.12.07 mamiéstöti2

Nem igazán Tom Hanks karakteréhez passzol a film, de ettől függetlenül remekre sikeredett és a zenék különösen tetszettek.

Kétszer kellett megnéznem,hogy felfogjam a film történetét,és mondanivalóját.De ha lehetőségem lesz rá,még legalább kétszer meg fogom,mert szerintem így is lesz olyan momentum,amit most fogok észrevenni.Mélyreható,agyalós, odafigyelést kívánó mű! Leh... Több

2019.03.15 dailyfilmsan

Felhő-katyvasz

Ennek a filmnek a megértése elsőre nem fog menni. Minimum, ha 3x végignézzük, akkor kezd el derengeni, hogy „mit akar a szerző”. Összetett és érzékeny film. Korokon keresztül az összekapcsolt lelkekre épít. És normákat, az emberi jóságot és az empátiát mutatja be. Mindegyik történet kapcsolódik valamelyik másikhoz és ezek valamilyen indikátorként hatnak a rá következő korokra. Mindezt annak érdekében, hogy a végén valaki az egészet elmesélje. Érdekes és érzékeny film, hiper-szuper jó maszkokkal, de majdhogynem élvezhetetlen, mert túl kesze-kusza. A könyv biztosan nagy segítség a filmhez, egy útmutató. De az itt a baj a filmmel, hogy az eleje nyújtott, érthetetlen, a közepe felé kezd el derengni, hogy mit is akar a szerző, ami, hozzáteszem, másfél óránál van és a végére, a konklúziónál üt be, hogy lehet, ez a célja. Szóval, ha eléggé érdeklődünk a film iránt és tudni akarjuk, mit is takarnak a jelenetek átfedései, akkor pislogás nélkül újra megnézzük a 3 órát. És még akkor sem tiszta teljesen. Szeretném érteni és talán meg is értettem a nagyját a filmeknek, de van benne egy szereplők által egymásra kihatott, korokról korokra a tetteik alapján besorolt hatás is, amit még nem sikerült megfejtenem, de lehet nem is fogom, mert túl hosszú volt számomra és a látvány nem elég kárpótlás és amúgy annyira nem jó film.

2017.04.10 indingo

Az egyik legösszetettebb film, amit valaha láttam. A története nekem nagyon bejött, jól meg kell nézni a szereplőket, hogy asz apróbb összefüggéseket is értsük.

Annak ellenére, hogy a kritikusoknál sikeres lett, a film rákerült a Time magazin 2012 tíz legrosszabb filmje listájára. Szerző: gondi94

A szereplők között négy Oscar-díjas színész is van: Susan Sarandon, Halle Berry, Tom Hanks és Jim Broadbent. Szerző: gondi94

A Wachowski testvérek közel 7 millió dollárt a saját pénzükből fedeztek a filmhez.Szerző: gondi94

Körülbelül 20 millió dollárt a német állam adott a film forgatására. Szerző: gondi94

Watchmen
A zöld íjász