Felperzselt föld

Felperzselt föld

Incendies
NorbiP

Simon és Jeanne Marwan ikertestvérek anyjuk halála után a közjegyzőtől egy-egy levelet kapnak. Anyjuk kérése, hogy Simon a bátyjának (akinek létezéséről nem is tudtak), Jeanne az apjának (akit halottnak hittek) adja át a levelet. Jeanne Kanadából Libanonba … Több

Forgatókönyvíró: Denis Villeneuve, Wajdi Mouawad
Ország: Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2011.09.29.

2019.02.26 elekm90

Remek dráma, szerintem mai napig Villeneuve legjobbja. Gyönyörű képek, erős forgatókönyv és a végén minden a helyére kerül. 9/10

2017.07.26 Deku

Na ez meglepetés volt a javából, tök ismeretlen színészekkel volt tele és mégis kellemesen kikapcsolja az elmét és szórakoztat egyszerre. Imádom az ilyet amikor úgy beletudom élni magam a filmbe mintha én is benne élnék.

2018.09.21 Berto49

Szinte csak zseniálisra értékelő komment olvasható a filmes oldalakon, ám nekem mint annyiszor az agyba-főbe dicsért filmek esetében más a véleményem. A divatos ugrálás az időben, meg az anya és a lánya közötti hasonlóság miatt sokszor nem tudtam, ho... Több

2017.03.10 NorbiP

Nem nagyon értettem, hogy miért ekkora a hype a film körül, de énnekem az utolsó 20-30p nagyon odavágott, és rá kellett jönnöm, hogy a sok dicséret nem alaptalan.

2015.07.11 moony5972

Brutálisan untatott a film. Se eleje se vége nem volt. Lehet lett volna potenciál benne, de így nézve bármelyik rossz filmben lehetne potenciál. Egyszerűen élvezhetetlen volt.

libanoni származású kanadai drámaíró és rendező magyarul "Futótúz" címmel a Radnóti Színházban játszott darabja nyomán. Az előadás rendezője Alföldi Róbert.Szerző: Berto49