Feltámadás

Feltámadás

Resurrection
Barbara Tyson
Christopher Lambert

John Prudhomme (Christopher Lambert) különc chicagói zsaru, elidegenedett teljesen kollégáitól és feleségétől. Fiát balesetben vesztette el, azóta nem hisz semmiben. Egyetlen ember bízik benne és akar társa lenni, Andrew (Leland Orser), a fiatal nyomozó. Hat héttel Húsvét előtt szörnyű gyilkosság történik. Minden hét péntekén újabb hasonló bűntényre kerül sor. Demus (Robert Joy), a precíz és fanatikus sorozatgyilkos Jézus testét akarja újraéleszteni az azonos korú áldozatok testrészeiből. A Biblia részeire utaló nyomokat hagy maga után. Közeleg Húsvét vasárnapja. Jézus szíve hiányzik, amely egy tiszta, újszülött gyermeké kell legyen. A detektívek számára csak az anya, Mária neve biztos...

Rendező: Russell Mulcahy
Forgatókönyvíró: Brad Mirman, Christopher Lambert
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2001.11.23.

2023.03.14 vikis009

Nagyon jó film. Izgalmas végig. Jók a színészek. Tetszik a csavar benne.

Miért

Sajnálom a filmet,mert mindenki a "Hetedik" című alkotáshoz hasonlítja,ami tényleg egy fantasztikus thriller.De ez a film,a Resurrection egy kicsit más,bár van hasonlóság,de nemcsak az előbb említett filmhez,sok másikhoz is,fognám ezt a témaszegény forgatókönyv írókra,és rendezőkre.A másik,hogy nem értem hogy Christopher Lambert miért maradt "B" kategóriás színész,na jó,a Hegylakót kivéve.Na mindegy, a mozi nem rossz,bár nem is a legjobb a kategóriájában.Lambert miatt négy csillag.Nem jött neki össze a Hegylakó folytatásaival,és a Beowulf is nagyon gyenge lett.Sem a Préda,sem a Fortress nem jött össze neki,mintha meg lenne átkozva. A Resurrection is azért gyengébb,hiszen az eredetiség nincs meg benne ,és a karaktereket is koppintották benne.A holttestek itt is brutálisan lettek meggyilkolva,és itt is vannak bibliotikus ráutalások a gyilkosságok miértjére.Egyszóval jó,csak valahogy nem az igazi!

2017.06.22 Berto49

A „Hegylakó” rendezőjének nem sikerült megismételni az említett filmje színvonalát. Ugyan a főszereplő szintén Christopher Lambert, de a mozi tele van klisékkel. Jogosan még az is eszébe juthat a nézőnek, hogy erős utánérzése a „Hetedik”-nek, mivel a... Több

2017.05.11 gennaddifix

Érezhetően Lambert nagyon odateszi magát a szerepében, rendkívül jól hozza a karakterét. A filmnek nagyon tetszett ez a noiros hangulata, nem is tudom mihez hasonlítani, szerintem irtó hangulatos és izgalmas alkotás.

2015.10.23 lexlutor

Abszolút érezhető a Hetedik hatása a filmen, szinte már lenyúlták a teljes koncepciót. Nem mondanám nagyon eredeti alkotásnak, épp ezért különösebben megnézni sem javaslom. Teljesen gáz az egész film úgy, ahogy van.

A film Európa, Ázsia és Ausztrália területén is sok helyen a mozikban debütált, míg az Egyesült Államokban egyből dvd-re jött csak ki. Szerző: dulkap

A dvd-kommentárban a rendező elárulja, hogy az amerikai verzió rövidebb, mert több erőszakos és véres jelenetet is rövidebbre kellett vágni.Szerző: dulkap

A láblevágós jelenetet a végső verzióban meg kellett vágni, hogy beleférjen az NC-17-es korhatár besorolásba. Szerző: dulkap