Kovács Patrícia
Kovács Patrícia
Gryllus Dorka
Kulka János
Gryllus Dorka

1914 januárjában egy kosarat sodor partjára a Duna, benne egy megfojtott nő holttestével. Az asszony a kor egyik legismertebb kurtizánja volt, Mágnás Elza. Vajon ki ölte meg és miért? A dráma képkockáin megelevenedik Elza (Kovács Patrícia) élete és bigott komornájával… Több

Rendező: Szász Attila
Forgatókönyvíró: Köbli Norbert
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2016.11.24. | Filmio (2023.11.02.)

2024.02.01 sawyer

Nekem kifejezetten tetszett! Nem értem, miért zavar valakit, hogy Kovács Patrícia ripacsnak volt beállítva, hisz az egész film erről szól, hogy ő ilyen jellem, konkrétan r*banc. Valamint Döbrösi Laura is hogyan lehetett volna erős jellemű, miközben az utcáról toppant be nagyképű önelégült gazdagok közé, cselédlánynak.

2019.03.26 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Mágnás Elza tündöklése és bukása

Hangulatát tekintve a Félvilág nagyon betalált, a századforduló utáni (20. század eleji) magyar főváros egyszerre csábító és hátborzongató világa, a hangos szalonok, ahol a gazdag urak az estéiket töltik, persze nem éppen csinos feleségeikkel együtt,... Teljes kritika

2016.02.18 indingo

A film hangulata és a kosztümök ellenállhatatlanok voltak. Kovács Patrícia nekem nem tetszett, szerintem nem beszél szépen és mindig hunyorog a szemeivel. 4 pontot csak azért adok neki, mert Made in Hungary.

Jaj,de gyenge.Ez egy nagyon rossz magyar film,mesterkélt,és alakoskodó,ripacskodó színészekkel.Próbálok valami pozítívumra is gondolni,de nem megy. Ja,a popcorn jó volt.

2016.05.28 Berto49

Nem gyakran történt meg, hogy egy filmet gyors egymásutánban megnézzek, most ez történt, bár felirattal láttam és a PC monitorján. Így az iszonyatos szerepmondás ellenére (motyogás, makogás) tisztában voltam, hogy mit kellett volna hallanom a Duna TV... Több

A filmnek nem sok köze volt a megtörtént eseményekhez. Rózsi (a filmben Gryllus Dorka) a férfi szeretőjével együtt ölte meg Turcsányi Emiliát, alias Mágnás Elzát. A gyilkos nő Máranosztrán a börtönben halt meg, a szeretője büntetését viszont harmadolták, Marosán elvtárs pedig segítette abban, hogy kiszabadulása után munkát találjon. Szerző: Berto49

A bejárati ajtó a forgatás során eltört, bár a filmen nem látszik de a jelenetek felében az ajtó törött volt.Szerző: laci044

(2016. 02. 18.)
Plakátmagány az ágyban
Nem is volt az olyan régen, amikor Szász Attila berobbant a tévébe A berni követtel – jött, látott és győzött. Most ugyanezt teszi: a Félvilág minden jelenetében kidolgozott dráma. GERA MÁRTON KRITIKÁJA. Több

(2015. 12. 10.)
Halott kurtizán a kosárban
Kosztümös. Erotikus. Thriller. Ritka levegőjű. Olyan csodálatosan néz ki, hogy az ember büszkén kihúzza magát a mozifotelben. Vagy hát otthon húzza ki, hisz a Félvilág hiába a vászonra való, marad tévéfilm. Több

(2016. 01. 04.)
Mágnás Elza balladája
Békebeli miliő, finom jellemrajzok, perzselő szerelmi játszmák, őrjöngő féltékenységek, bosszúvágy. Remekbe szabott filmdráma. Több

Értékelés: 7.5/10
(2016. 02. 21.)
Kurtizánok tündöklése és bukása
Mágnás Elza halálának körülményei máig tisztázatlanok, amit látunk, az csak egy lehetséges forgatókönyv, de annak kifejezetten jó. Okos, jól átgondolt történet nagyszerű alakításokkal, de lehetne egy kicsit bátrabb, kísérletezőbb is. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 02. 17.)
Tévedés, hogy nincs igény magyar thrillerekre, csupán meg kell tanulni őket olyan köntösbe csomagolni, hogy azok felkeltsék a nézők érdeklődését. Több