Viszály: Bette és Joan

Viszály: Bette és Joan

FEUD

A sorozat alapját a hatvanas évek két amerikai mozicsillaga, Bette Davis és Joan Crawford legendás rivalizálása adja, amely a Mi történt Baby Jane-nel? forgatásán tetőzött...

(ps)

Alison Wright
Jackie Hoffman

2019.07.16 Berto49

Vetélytársak

Elhiszem, hogy a rengeteg TV csatornának valamivel ki kell töltenie a végtelen műsoridőt, de ennek ellenére személy szerint túlzásnak tartom, hogy egy olyan „belterjes” viszonyból, mint két színésznő ádáz gyűlölködése nyolc részes sorozatot kreáljanak, sőt még a folytatásokról is lehet olvasni. Cáfolatként fel lehet hozni, hogy az IMDb adatbázisában 14.384 szavazat alapján 8,4-es értékelést kapott (2019-07-16), és a sztárimádók és a sorozatfüggők szívesen leülnek a képernyő elé. Ugyanakkor arra remek lehetőség, hogy Bette Davisként Susan Sarandon és Joan Crawfordként Jessica Lange megcsillogtathassa tehetségét. Természetesen nem lehetett kihagyni a korszak "pletykafészkét", Hedda Hoppert (Judy Davis) sem, akinek az újságcikkjeitől rettegtek a sztárok. (Nagyon jellemző erre az újságíró celebre, hogy férjének, DeWolf Hoppernek, akinek Hedda előtt volt négy felesége (Ella, Ida, Edna és Nella) a hasonló nevek miatt egy számmisztikusnak fizettek 10 $-t, hogy válasszon neki nevet, így lett Hedda. Neki is volt egy gyűlölt ellenfele a szintén újságíró Louella Parsons. A legközelebbi sorozat már akár róluk is szólhatna!) Én azonban sokkal szívesebben újranéztem az 1962-ben készített „Mi történt Baby Jane-nel?” című kiváló thrillert.

2017.12.31 Zsceeeka

Kb. 2 nap alatt sikerült ledarálni, foglalkoztatott a sztori, hogy mi sül ki a végén. A két színésznő a hátán viszi a produkciót, ahogyan az elvárható ilyen kvalitású színésznőktől. Kíváncsi leszek a második évadra is.

Jessica Lange és Susan Sarandon már évekkel ezelőtt elkötelezte magát a sorozat mellett. Az alkotóknak hét évébe telt, mire zöld utat kapott a széria. Szerző: hp

A stábban három olyan Oscar-díjas színésznő van (Jessica Lange, Susan Sarandon, Catherine Zeta-Jones), akik Oscar-győztes színésznőt alakít a sorozatban (Joan Crawford, Bette Davis, Olivia de Havilland). Szerző: hp

Ryan Murphy rendező személyesen ajánlotta fel Olivia de Havilland szerepét Catherine Zeta-Jonesnak. Szerző: hp

Alfred Molina sokkal idősebb (63 éves), mint az általa alakított Robert Aldrich, aki a valóságban ekkor még csak 44 volt. Másfelől, Stanley Tucci 56 évesen játszotta Jack L. Warnert, már 70 volt a történet idején. Szerző: hp

A kétszeres Oscar-díjas Jessica Lange az egy Oscar-győztes Joan Crawfordot alakítja, míg a szintén Oscar-díjas Susan Sarandon Bette Davist, aki pályafutása során kétszer nyerte el az Akadémia aranyszobrát. Szerző: hp

Értékelés: 9.5/10
(2017. 09. 01.)