Firefly - A szentjánosbogár

Videók
Gigi

1. évad (2002) - 14 epizód
Nathan Fillion

A 25-26. századra a Föld energiakészletei kimerültek, így az emberiség kénytelen volt a Naprendszeren túl élőhelyet keresni magának. Az űr meghódításában a két szuperhatalom, USA és Kína játszott vezető szerepet, és az Egyesítési Háború során szövetségre lépve egyesítették a belső bolygókat.… Több

Premier (HU): 2007.06.24.

2021.11.09 hemish

3x próbáltam meg... nem vagyok vele kompatibilis

Imádom a sci-fiket, még az olyan rétegsztorikat is, mint a Dark Matter. Nekem alapesetben mindegy, hogy Alien, Predator, Gravitáció, Star Wars vagy Star Trek, ebből a műfajból minden (is) jöhet. Még Travolta szégyenletes próbálkozását is - nagy nehezen - végignéztem (Háború a Földön), és többször láttam Tom Cruise-tól a Obliviont, nekem tényleg mindegy, csak sci-fi legyen... de ezt a sorozatot egyszerűen... nem ment. 3x próbáltam meg megnézni és 3x aludtam be rajta, fogalmam sincs a sztoriról, de még a karakterekre is alig emlékszem. Ritka az ilyen, hogy ennyire nem tudok mit kezdeni egy olyan sorozattal, ami alapból a kedvenc műfajomban készült, mégsem vagyok vele kompatibilis. Na jó, egy volt, és az a Halálhajó, de az inkább horror. Pedig kedvelem Nathan Filliont.

2021.05.22 Robinson76

A futurisztikus western

Viszonylag alacsony költségvetése ellenére egy teljesen vállalható szériáról beszélhetünk, bár látványvilágát elnézve pontosan behatárolható a forgatásának ideje, és ez bizony nem mostanában volt. Ettől függetlenül sokan szívükbe zárták a sorozatot, mert erőssége nem a jövőben játszódó fantasztikus sorozatok látványvilágának maximumra járatása, sokkal inkább hétköznapi, emberi és társadalmi problémák és érzelmek feldolgozása. Mindezt western köntösbe csomagolva, mint egy űrbeli vadnyugaton. Engem nem sikerült meggyőznie...Persze az is lehet, hogy bennem van a hiba, de nálam ez csak átlagos.

2017.01.17 Gigi

Bevallom, voltak fenntartásaim a filmmel kapcsolatban, így halogattam egy ideig, hogy megnézzem. Sem a sci-fi, sem a western nem az én műfajom, hát még ez a kettő együtt. Egyedül, ami vonzó volt számomra, az Nathan Fillion neve, így rávettem magam, é... Több

2017.08.22 Deku

Habár nekem nagy kedvencem Nathan Fillion mert egyedi és szórakoztató a stílusa, mégsem volt átütő siker ez a sorozat. Egyszer elmegy kategória de semmi egyéb.

2015.05.06 bambula

Ha egy icipicit is érdekel a science fiction, akkor muszáj látni! De ha nem, akkor is, eszméletlenül vicces, nagyon szerethető és érdekes karakterekkel, és meg jobb sztorival. Tényleg rejtély mi baja volt ezzel bárkinek is, főleg hogy mekkora kultusza van azóta is!

Bármelyik bolygón járjon is, Mal mindenhol ugyanazt a lovat üli meg. A ló neve egyébként Fred.Szerző: hp

Firefly - A szentjánosbogár DVD-jét 2007-ben felküldték a Nemzetközi Űrállomásra.Szerző: hp

A forgatási szünetekben a színészek az űrhajó társalgójában pihentek ahelyett, hogy visszavonultak volna öltözőszobájukba.Szerző: hp

A tiszti és katonai egyenruhák a Csillagközi invázió (1997) forgatásáról maradtak meg. A készítők ezeket használva némileg csökkentei tudták a költségvetést.Szerző: hp

Az űrhajó legénysége eredetileg öt emberből állt volna, melyet a készítők a sorozat fejlesztése során kilencre bővítettek.Szerző: hp