Akvárium

Akvárium

Fish Tank

Az Akvárium című filmdráma főhőse Mia, a zavaros családi háttérrel rendelkező fiatal lány, aki táncos karrierről álmodozik. Érzelmeit azonban nem képes irányítani, így észre sem veszi, hogy beleszeret édesanyja új… Több

Ország: Egyesült Királyság, Hollandia
Premier (HU): 2010.03.11.
Kierston Wareing
Michael Fassbender
Michael Fassbender
Kierston Wareing

2024.01.10 Bafam

Izgalmas tinédzser dráma, lázadó, csábító és mindenekelőtt igazi!

Eszméletlenül izgalmas. Igazi, valóságos képet fest le ez az angol filmdráma a mai lázadó tinédzserekről az Egyesült Királyságban (UK). Eszembe juttatta azokat az időket (éveket), amikor jómagam is kamasz voltam. Semmit sem fogadtam el, minden és mindenki ellen lázadtam. Vagy mint magányos farkas, vagy pedig gyáva nyúlként tettem mindezt attól függően, hogy bátor voltam-e avagy gyáva. Külön utakon járó felfedező, másoknak diktáló és utat mutató, avagy minden elől menekülő, semmit be nem fogadó, mindent elutasító. Ez a film tökéletes volt ennek a felnőtté válás nehéz szakaszába érkező kamaszok drámájának bemutatására és ábrázolására, tökéletes színészekkel és képi megjelenítéssel, mindezeket egy magasabb szintre emelő zenei aláfestéssel. A film legjobb része a színészi játék volt. A karakterek mind igazinak érezték magukat. Jól ábrázolja a zaklatott életet, és érzelmi mélysége van. Ez egy ritka, lényegre törő filmalkotás lett, le a kalappal a filmet készítő mesteremberek előtt. A filmet látva nem csodálkozom azon, hogy a rendező, Michael Fassbender ilyen gyorsan sztárrá vált.

2020.02.11 Bizsu82

Modern és megfogo dráma. Nagyon jó rendezés. A színésznő alakítása profi, eredeti, nagyon jól adja a karaktert. Élethű alakítás, meggyőző szereplés. Kategóriájában hozzá az általam elvartakat.

2021.02.16 László Kakuk

Lakótelepi történet

Érdemes megnézni. Egy lakótelep, szociális problémák, 15 éves tini felnőtté válása.

A film összbevétele 373 060 dollár volt (imdb.com).

Ebben a filmben debütált először Sarah Bayes, nagy sikerrel.Szerző: Bafam

A film főszereplője 18 éves volt még csak a forgatás alatt, akinek a neve Katie Jarvis.Szerző: Bafam

Ezt a filmet beválasztották az „1001 film. amit látnod kell. mielőtt meghalsz” listájára, amelyet Steven Schneider világhírű filmesztéta szerkeszt.Szerző: Bafam

A filmben szerepel egy elhíresült mondat „Szeretlek, utoljára megöllek” Ez a mondat hangzik el Arnold Schwarzeneggertől az 1985-ös Kommandó című filmben is.Szerző: Bafam