Játsz egy Sony playstationért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Pofoncsata

(Fist Fight)
Pofoncsata

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Egy iskolai tanári kábé épp olyan, mint maga az élet: zavaros, zajos, látszólag senki sem normális, miközben a valóságban… tényleg senki sem normális. És néha pofozkodnak.
Egy buzgó, bár kis növésű tanerő (Charlie Day), aki az életében még alig találkozott más kalanddal, mint a reggeli becsengetés, véletlenül kirúgatja egy kollégáját. Az állását vesztett pedagógus (Ice Cube) a gátlásait is elveszíti, és úgy dönt, hogy bosszút áll: tanítás utánra verekedni hívja a betoji pedagógust.
A közelgő bunyónak pillanatok alatt híre megy, minden osztály a nagy összecsapásra készül, és senki sem kételkedik abban, hogy kit fognak laposra verni. Maga a jövendő áldozat sem. De mit tehetne mást? Készülni kezd, hogy ha már muszáj kapnia néhány maflást, legalább méltósággal essen hanyatt…  (Intercom)

2017. 02. 27. 14:57

Egyszer nézhető, teljesen átlagos vígjáték. Sajnos manapság egyre több filmben hiszik azt, hogy ha indokolatlanul ordibálnak és káromkodnak az vicces. Ez a film leginkább így próbál vicces lenni. A legviccesebb karakter egyértelműen a tornatanár, de sajnos neki kevés szerepet osztottak. Ezzel szemben az idegesítő és értéktelen szőke csaj túl sokat van a képernyőn.

2017. 03. 02. 23:57

Ha az ember megnézi az előzetest, tisztába lehet vele mit kap. Én teljesen erre számítottam, sőt mondhatni a poénok többségét le is lőtték..
Azért vicces, hogy talán a vígjátékok világából pont azt a két színészt rakták bele főhősnek ebbe a filmbe, akiket SZINTE más szerepben nem is láthattunk. Most is hozzájuk hűen az egyik vinnyog, pánikol és pattog (Charlie Day,) a másik pedig flegma pofával keménykedik, és lassítva - ökölbe szorított kézzel jön a kamera felé (Ice Cube).
Az a baj a filmmel, hogy maga a témában amivel dolgozik, nincs annyi lehetőség, hogy egy vicces másfél órás vígjátékot tudjanak belőle csinálni. Nem mondom, akadt benne röhögni való, de kevés. Ráadásul felveszi a mai filmek vonalát, miszerint egy jelenet legjobb poénja az önfeledten káromkodás.
Egy laza nap végére talán jó, de egy átlagos vígjátéknál sajnos nem lett több. Ice Cubének meg most is csak Szabó Győző szinkronhangja állt a legjobban..

2017. 02. 25. 12:23

Azért a sokszor alpári humorból kitűnik, hogy az elsődleges célcsoport az X generáció. Én mégis élveztem. Ezek a sulis agymenések mindig visszahozzák az ember fiatalságát, a tantermek és tanórák báját és hülyüléseit. Ice Cube gyenge színész, de nagyon jó választás volt beletenni, ugyanis róla tényleg elhisszük, képes bárkit szétcsapni....színészkedést pedig megkapjuk a nyúlszívű angoltanártól, aki a végére egész nagy jellemfejlődésen megy keresztül és hasonló nagy állattá növi ki magát, mint Cube. A készítők meglepően sokat kihoztak ebből az ék egyszerű sztoriból, a filmvégi bunyó pedig meglepően brutális és ütős. Szerintem nagyon jó kis szórakozás, néha ilyen is kell.

Dennis Haysbert
Dean Norris
Kim Whitley
Dean Norris
Christina Hendricks

Ez Charlie Day és Ice Cube első közös filmje.

(SethFranco)

Tracy Morgan első filmszerepe a 2014-es, majdnem végzetes autóbalesete után, melyben egy barátja életét is vesztette.

Richie Keen rendezői bemutatkozása.

VOX.hu - Pofoncsata
Ez a pofon annyira fájdalmas, hogy veszélyességi pótlékot kéne fizetni mindenkinek, aki betéved rá a moziban. 35/100
Hessteg: Pofoncsata
Számtalanszor volt már róla szó, hogy néha mennyire jólesik az embernek beülni egy ‘azt kapod amit vársz’ filmre. Ebbe a halmazba tartozik minden olyan alkotás, ami a trailer első 20 másodperce alapján az elejétől a végéig tökéletesen megjósolható, de olyan szinten, hogy még a “fordulatok” sorrendjét is simán meg tudjuk tippelni.(3/5)