Fiza

A film az 1993-as mumbayi zavargásokról szól, amikor a hit haraggá változott, és a vallási szembenállás pokollá változtatta India legnépesebb városát. Sebeket tép fel muszlim és hindu oldalon egyaránt. A film kérdéseket tesz fel, de válaszokat nem talál.

(e-batta)

Rendező: Khalid Mohamed
Forgatókönyvíró: Khalid Mohamed, Javed Siddiqui
Ország: India
Premier: 2000.09.08.

2022.03.28 petera050

Gyönyörű filmalkotás, amit bármikor újra és újra meg lehet nézni. Szerintem nagyon eltalálták a készítők a sztorit, a szereposztást és persze a hangulatát is.

2016.09.09 e-batta

Hrithik Roshan ebben a filmben sokkal összetettebb személyiséget alakít, mint a Kaho Naa... Pyaar Hai-ban (2000), sokkal több színészi játékra volt szüksége, nekem ez a film időtállóbbnak tűnik, mint a pillanatnyi közízlést kiszolgáló maszalá film. ... Több

A film összbevétele 596 591 dollár volt (imdb.com).

Eredetileg Hrithik Roshannak nagyon kis szerepe lett volna a filmben. De miután a Kaho Naa... Pyaar Hai elképesztő kasszasiker lett egyetlen éjszaka alatt, Khalid Mohammed rendező pánikba esett. Tudta, hogy nagyon magasak lesznek vele szemben az elvárások, ezért jelentősen megnövelte Hrithik szerepét.Szerző: e-batta

Bár Karisma Kapoor Hrithik Roshan nővérét alakítja a filmben, valójában öt hónappal fiatalabb nála.Szerző: e-batta

A forgalmas autópályán készült felvételek (az Aaja Mahiya dal alatt) még a Kaho Naa... Pyaar Hai (Mondd... hogy szerelem, 2000) bemutatója előtt készültek. Szerencsére, mert később erre nem lett volna lehetőségük, ugyanis ahol Hrithik megjelent, ott leállt a forgalom és többszáz ember vette körül.Szerző: e-batta

Hrithik Roshan pályafutásának második filmje, ugyanabban az évben mutatták be, mint kirobbanó sikerű Kaho Naa... Pyaar Hai-t, mindkettő szerepével jelölték a FilmFare gálán, utóbbival nyert is.Szerző: e-batta