Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Florence - A tökéletlen hang

(Florence Foster Jenkins)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Egy igaz történet Florence Foster Jenkinsről, aki arról álmodott, hogy operaénekes lesz. Ennek azonban volt néhány akadálya: rettenetes ritmusérzéke és borzasztó énekhangja.

2016. 11. 01. 15:25

Meryl Streep annyira zseniális volt ebben a filmben, hogy képes lettem volna még hosszú órákig elhallgatni Florence víjjogását. Na jó, azt azért mégsem, mindennek van határa, "jóból" is megárt a sok.

2017. 02. 01. 13:16

Alapvetően nem volt rossz film, egy kellemes színfolt azok között a gyenge vígjátékok között, amelyekkel mostanában előáll a filmipar. Persze, annak ellenére, hogy sok olyan jelenettel operál a film, amelyben alkalmazza a helyzetkomukimot, ez attól még egy kőkemény életrajzi dráma, s a maga műfajában egyáltalán nem is rossz. Az, ahogyan Florence az áriáit előadja már önmagában megteremti a vidám hangulatot. Persze az egy percig sem vitás, hogy ő maga a fellépéseit egy pillanatig sem szánta a móka tárgyának. Sőt. Ez abban a jelenetben tökéletesen ki is rajzolódik, amikor a második teltházas koncertje után odamegy hozzá két férfi és megdícsérik a humoros előadását és a komikus vénáját. Ekkor látszik Florence arcán a döbbenet, hogy ő ezt bizony mennyire halálosan komolyan gondolta. A végén, amikor pedig már a halálos ágyán visszagondol az előadására (tökéletes énekléssel) hallhatjuk azt, ahogyan ő maga a saját hangjára tekintett. Mindig azt halljuk, hogy a tehetség a legfontosabb, a nélkül nincsen siker. Hát, ez az, ami Florence esetében nem volt igaz, ugyanis egyetlen ember megnyerő személyisége és kisugárzása vonzott be ezreket a koncertekre. Persze, a másik oldalán a film megmutaja a sznob közönséget is, akiknek egyfajta státusz-szimbólum, hogy részt vegyenek egy-egy elegáns estélyen a Carnagie Hall-ban, az meg hogy éppen ki van a színpadon, mit sem számít, a lényeg, hogy elmondhassák, hogy Ők bizony ott voltak a társaság krémje között.

A színészi előadásokkal elégedett voltam, Hugh Grant-nak nagyon jól áll ez az igazi angol gentleman szerep, amelyet szeintem elképesztő higgadtsággal ad elő. Meryl Streep...hát ő Meryl Streep, hozza a kötelezőt. A zongorista szerepében Simon Helberg pedig a film egyik legszínesebb egyénisége.

2016. 11. 22. 16:23

Ennyire tökéletes tökéletlen alakítást, mint amit Meryl Streep e filmjében nyújtott, még nem sokat láttam. A színésznő fantasztikus választás volt ehhez a szerephez, életre keltette Florence-t.

Rebecca Ferguson
Rebecca Ferguson
Stephen Frears
Hugh Grant

Ez Meryl Sreep második olyan filmje, amelyben karaktere szifiliszben szenved, az első a Távol Afrikától.

A valóságban Kathleen nem hagyta el Bayfield-et, Florence halála után összeházasodtak.

Az igazi Cosme McMoon 1980 augusztusában halt meg, Simon Helberg, a színész, aki a filmben a zenészt alakítja 4 hónappal később született meg, 1980. december 9-én.

Revizor: A ZENE MINDENKIÉ
Szinte hihetetlen és egyúttal mélyen megható, hogy volt idő, amikor a tehetségtelenség tüntetően látványos kiéléséhez még nagyon gazdagnak kellett lenni. LÁSZLÓ FERENC KRITIKÁJA.
Corn and Soda: Florence – a tökéletlen hang
Bár Mrs. Jenkins nem volt egy jó coloratura soprano, de kevesen rajongtak és patronálták a zenét annyira, mint ő, és ez teszi próbálkozását a zene kigúnyolása helyett a próbálkozás példájává. A Florence, a tökéletlen hang egy olyan film, amire semmi körülmények között nem szabad beülni papírzsepi nélkül, akár a sírástól, akár a nevetéstől, de könnyezünk majd.
értékelés: 78/100
VOX.hu: Florence - A tökéletlen hang
Florence Foster Jenkins, a New York-i tehetős zenei mecénás, a művészetek önzetlen támogatója egy napon úgy dönt, hogy ő márpedig koloratúrszoprán operaénekes lesz. És mivel környezete, vagy jól felfogott anyagi érdekből, vagy végtelen szeretetből nem mondja el neki, hogy a Titanic régen elrozsdált ködkürtjét is nagyobb gyönyörűség hallgatni, mint őt, ezért természetes, hogy a végállomás csakis a Carnegie Hall lehet… 65/100