Florence - A tökéletlen hang

Florence - A tökéletlen hang

Florence Foster Jenkins
Lonka

Egy igaz történet Florence Foster Jenkinsről, aki arról álmodott, hogy operaénekes lesz. Ennek azonban volt néhány akadálya: rettenetes ritmusérzéke és borzasztó énekhangja.

(hp)

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2016.09.08.

2021.10.30 HanGa

Megható és szinte hihetetlen. A szereposztása zseniális, nagyot alakított Streep.

2018.12.13 mamiéstöti2

Lebilincselő témájú igaz történet, melynek rendkívül erős mondanivalója van és színészi játék is kiemelkedő.

2018.08.04 indingo

Nagyon szép film. Megható a története és a mondanivalója a feltétel nélküli szeretetről. Meryl ismét megmutatta egy csodálatos arcát.

2017.02.01 ArpiHajdu és Réci

A kisugárzás fontosabb, mint a tehetség

Alapvetően nem volt rossz film, egy kellemes színfolt azok között a gyenge vígjátékok között, amelyekkel mostanában előáll a filmipar. Persze, annak ellenére, hogy sok olyan jelenettel operál a film, amelyben alkalmazza a helyzetkomukimot, ez attól m... Teljes kritika

2017.07.24 Deku

Az első pár percben nagyon lassan indul be de szerencsére nincs gond vele. Meryl Streep hihetetlenül alakít most is. Kellemes és így ezáltal hasznos időtöltés volt. A film mind zeneileg mind pedig történetileg is megállta a helyét és nem éreztem úgy hogy ez elvesztegetett idő lett volna.

A film összbevétele 49 052 787 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 534 610 forintot termelt. A hazai mozik összesen 28 866 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez Meryl Sreep második olyan filmje, amelyben karaktere szifiliszben szenved, az első a Távol Afrikától.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A valóságban Kathleen nem hagyta el Bayfield-et, Florence halála után összeházasodtak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az igazi Cosme McMoon 1980 augusztusában halt meg, Simon Helberg, a színész, aki a filmben a zenészt alakítja 4 hónappal később született meg, 1980. december 9-én.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez a második olyan film, amelyben Meryl Streep karaktere a Carnegie Hall-ban lépett fel, az első ilyen munkája A szív dallamai című filmben volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 09. 09.)
A zene mindenkié
Szinte hihetetlen és egyúttal mélyen megható, hogy volt idő, amikor a tehetségtelenség tüntetően látványos kiéléséhez még nagyon gazdagnak kellett lenni. LÁSZLÓ FERENC KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 7.8/10
(2016. 09. 15.)
Florence – a tökéletlen hang
Bár Mrs. Jenkins nem volt egy jó coloratura soprano, de kevesen rajongtak és patronálták a zenét annyira, mint ő, és ez teszi próbálkozását a zene kigúnyolása helyett a próbálkozás példájává. A Florence, a tökéletlen hang egy olyan film, amire semmi körülmények között nem szabad beülni papírzsepi nélkül, akár a sírástól, akár a nevetéstől, de könny... Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 09. 18.)
Florence Foster Jenkins, a New York-i tehetős zenei mecénás, a művészetek önzetlen támogatója egy napon úgy dönt, hogy ő márpedig koloratúrszoprán operaénekes lesz. És mivel környezete, vagy jól felfogott anyagi érdekből, vagy végtelen szeretetből nem mondja el neki, hogy a Titanic régen elrozsdált ködkürtjét is nagyobb gyönyörűség hallgatni, mint ... Több

(2017. 02. 06.)
A Florence-t tehát leginkább azoknak tudom ajánlani, akik nem rettennek meg attól, ha a báj és a szentimentalizmus alkalmasint felülírja a valóságot, akik tudnak élvezetet találni a nívótlanságban - még ha ez a film éppenséggel minden döccenője ellenére egy korrekt módon végigvitt produkciónak mondható is. 6/10 Több