Gumiláb

Gumiláb

Footloose
agi89

Egy nagyvárosi életet élő tinédzser egy olyan kisvárosba költözik, ahol tiltólistán van a hangos rockzene és a tánc. Nem is kell sok idő, hogy Ren lázadó szelleme felrázza a város lakóit, nem kis bonyodalmat okozva… Több

Premier: 1984.02.17. | Netflix (2024.02.15.)

Gumiláb  (2011)

Gumiláb  (2011)

2023.10.15 Filmbarát73

Ez a Kevin Bacon gyerek igazi akrobata!!! A mozgásával, a táncelemeivel, a stílusával nemcsak magát és a kisvárost rázta fel, hanem még engem is!!! :)))) Igazán jó hangulatú film! :)) Van ennek egy 2011-es verziója, amit nem hagyhatok ki! :))

2018.07.08 dailyfilmsan

Kultusz film! kötelező megnézni! Komolyra fordítva a szót nem rossz film ahhoz képest hogy mikori. Tele van nosztalgikus rock zenével. Kicsit gagyi most megnézve, de ez adja a varázsát és megnevettet nem mellékesen. Vannak benne ugrások, amiket nem tudtam mire vélni, de nem lényeges részeknél vannak így túl lehet lépni ezeken.

2019.06.01 Norbert93

Pókembernek igaza volt:

Nem teljesen tudom hova tenni, mert próbál lázadni a film, tolja a Rock&Roll stílust, de közel sincs olyan lendületes és magával ragadó, mint a Grease. Sok benne az üresjárat és a felesleges duma, néha béna is egy-két jelenet, de hát valamivel ki kellett tölteni a játékidőt. Amin nagyon meglepődtem és kellemes csalódást nyújtott az az, hogy Kevin Bacon hihetetlenül jó mozgáskultúrával és agilitással rendelkezett.

2016.02.22 Adepto

Az 1980-as évek filmjei közül több számít nálam alap műnek és kedvencnek. Ez is közéjük tartozik. A film egész hangulata, a karakterek egyszerűségének mivolta, a dalok, a táncok magába szippantanak, még úgy is, hogy sok technikai megvalósítás ma már ... Több

2016.04.07 agi89

mádom a táncos-zenés filmeket, ez még se lett a szívemcsücsökje, pedig párszor megnéztem már. A remakejét sokkal jobban szeretem. Nem tudom, valahogy nem „áll össze”. Kevin Bacon nem hiteti el velem hogy ő tényleg él-hal a táncért. Olyan 'mű' Ren eg... Több

1984-ben a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Kevin Bacon a film után fizetett a bulikon a lemezlovasoknak, hogy ne játsszák a Footloose című dalt. Szerette a filmet, ám saját szereplését később úgy kommentálta: "mint egy idomított majom".Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kevin Bacon-nek több dublőre is volt a forgatások alatt, pl. Chuck Gaylord, aki az olimpikon Mitch Gaylord testvére, táncdublőre pedig Peter Tramm volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film tervezett címe Cheek to cheek (Arc az archoz) lett volna.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2023. 07. 29.)
Footloose (1984)
Megtekintés: Az eredeti Footloose-t még akkor láttam, amikor "kellett". Gyerekkoromban, amikor kifejezetten fogékony voltam az amerikai életérzésre és a zenésfilmek is tetszettek. (Mondjuk, érdekes, hogy azokat mennyire eklektikusan kedvelem.) Több
Fame
1982