Tiltott bolygó

Tiltott bolygó

Forbidden Planet

John J. Anams parancsnok vezetésével expedíció indul az Altair 4 bolygóra, hogy kiderítse, mi történt azzal a földi misszióval, amelyről évtizedek óta nem kaptak hírt. A kolónia túlélői Edward Morbius ragyogó eszű tudós és csábos szerelem gyereke Altaira és a sokoldalú és készséges robot, Robby.

(Archívum)

Rendező: Fred M. Wilcox
Premier: 1956.03.23.

2023.05.24 Frekvency Ferenc

A hangeffektek miatt nem kap több pontot, az valami gyalázat. Biztos nagyon különleges és titokzatoskodó volt annak idején, de a mai fül számára elviselhetetlen. Zenéje nincs is a filmnek, csak ez az analóg szintetizátoros gombcsavargatás, ami semmit nem ad a filmhez, csak elvesz.

2016.11.14 Rajkó

klasszikus példája egy pazarul leforgatott scifinek, jó ötletek, jó színészek, és érdekes effektusok. ma már ugyan kicsit viccesnek tűnnek, de a keletkezés idejében még nem mindennapiak voltak, ugy tudom, Oscart is kaptak érte

A filmet hivatalosan nem mutatták be Magyarországon. A TNT műsorán szerepelt az 1990-es évek második felében műsorújságokban, a TNT pedig nem sugárzott magyar nyelven. (library.hungaricana.hu) Csak rajongói felirattal elérhető.Szerző: Teemeah

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Arra kérdésre, hogy miért aratott a film mind a két közönségnél osztatlan sikerül Anne Francis állítólag azt válaszolta: "a forgatás első percétől azt kezdve azt mondták nekünk, hogy vegyük komolyan a filmet".Szerző: rbernadett

A tesztközönség reakciója a filmre olyan pozitív volt, hogy semmit nem változtattak rajta a bemutató előtt. Szerző: rbernadett