Forushande
Berto49
Asghar Farhadi

Emad (Shahab Hosseini) és Rana (Taraneh Alidoosti) kénytelen kimenekülni, amikor a szomszédos építkezés miatt csaknem rájuk omlik lakóépületük. A házaspárnak egyik napról a másikra kell új lakhelyet találnia, így kapva-kapnak egyik barátjuk segítségén, aki egy közeli ház emeletén ajánl nekik… Több

Ország: Franciaország, Irán
Premier (HU): 2016.12.08.

2024.02.14 Ahoj poplacsek

9/10 – Emad túltolta

Ez az a fajta film volt, ami nyomot hagy. Azért nem adok rá maximumot, mert az én ízlésemnek kissé túl nyilvánvalóak voltak az ábrázolások, nyugodtan rá lehet bízni a nézőre komplexebb következtetések levonását. De ez biztos, ilyen iráni dolog. Külön... Teljes kritika

2017.04.28 Berto49

A lassan szokássá váló félrefordítás fordul elő a filmnél, mivel Ügynöknek kellene fordítani, hiszen több nyilvánvaló utalás, sőt jelenet is van Miller „Az ügynök halála” című drámájából. Az angol cím: „The Salesman” nyilvánvalóvá is teszi ezt az öss... Több

2023.08.09 Fikatours_blogger

Jó kis lélektani dráma lehetett volna, ha nem húzzák bosszantóan hosszúra a jeleneteket.

2016.12.10 RókaÚr

Nagyon erős és aktuális témát dolgoz fel a film. Nem az a székbe bilincselő dráma, de olyan, ami belemászik az agyadba, és empátiát vált ki. Nagyon intelligens és ízléses alkotás.

2016.12.11 ollókéz

Taps, taps! Le a kalappal Farhadi előtt. Ezúttal is egy nagyon eredeti alkotással rukkolt elő. Lassú film, de minden perce megéri.

A film összbevétele 2 216 318 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 769 816 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 562 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Egyébként a szokásos félrefordítás fordul elő a filmnél, mivel Ügynöknek kellene fordítani, hiszen több nyilvánvaló utalás, sőt jelenet is van Miller „Az ügynök halála” című drámájából. Az angol cím: „The Salesman” nyilvánvalóvá is teszi ezt az összefüggést. A darab kapcsán magyarként nekem Tímár József felejthetetlen alakítása jutott az eszembe, az az előadás olyan színházi este volt, amelyik beleégett a szerencsés színházlátogató memóriájába. Szerző: Berto49

A Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról a legjobb színész és a legjobb forgatókönyv díjával jutalmaztákSzerző: BéBé

A rendezőnek ez a negyedik filmje amivel Iránt képviselte az Oscar- díj jelöltjei között.Szerző: BéBé

Iránban a valaha volt legnagyobb nyitó bevételt hozta a film Szerző: BéBé

(2016. 12. 09.)
A Közel-Kelet a filmvilágban – legalábbis a hazánkat elérő részében – leginkább csak zűrzavaros háborús pontként és terrorista gyülekezőhelyként jelenik meg. Asghar Farhadi azon kevés alkotó egyike, aki képes szakítani ezzel a hagyománnyal. 90/100 Több

(2016. 11. 06.)
Farhadi stílusának nyerssége mindig is megnehezítette a befogadást, azonban erről könnyű volt megfeledkezni, amíg lenyűgözően megszerkesztett történetek társultak hozzá. Ennek híján azonban legújabb filmje csak a világ távoli részeiről érkező tucatdrámák sorát gyarapítja.
6/10 Több