Franciadrazsék, avagy francia Borat robbantani Eiffel-torony!

Franciadrazsék, avagy francia Borat robbantani Eiffel-torony!

Vive la France

Frezura és Musztafa két jó szívű, Borat-hasonmás pásztor Taplisztánból, amely egy kis ország Közép-Ázsiában, melyről még soha senki nem hallott. Annak érdekében, hogy az országot a nemzetközi reflektorfénybe állítsa, a taplisztáni elnök fia úgy dönt, hogy kipróbálják a "terrorreklámot": megbízza a két, inkább naiv mint gonosz pásztort életük legfontosabb küldetésével: pusztítsák el a párizsi Eiffel-tornyot! Hogy elérjék a céljukat, át kell vágniuk az elképzelhető legellenségesebb területen: Franciaországon. Franciaország messze eltér attól, amit a leírásokból hallottunk: korzikai nacionalisták, túlbuzgó rendőrök, tisztességtelen taxisofőrök, erőszakos fociultrák, zsémbes alkalmazottak, barátságtalan pincérek, kafkai közigazgatás és orvosi műhibák, ezek nem kímélnek senkit.

Rendező: Michaël Youn
Zene: Freaks
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2014.01.09.
Ary Abittan
Vincent Moscato

2022.05.28 b394650

Jókat nevettem rajta! Nem értem miféle Borat koppintásról ír az előző hozzászóló? Az a címe hogy Vive la France! Hol van itt a Borat?

2021.12.31 acura steve

Jó vígjáték, a muzulmánok kigúnyolása a témája, semmi köze a Borathoz, csak rossz a magyar cím!

2015.03.31 dudivar

Elképesztően szánalmas próbálkozás, egyáltalán nem vicces. Nulla sztori, Borat gyenge koppintása.

(2015. 03. 28.)
Lö tükör á lá görbe
A Charlie Hebdo szerkesztőségét ért terrortámadás tükrében könnyű lenne beleesni abba a hibába, hogy komolyan vesszük a Franciadrazsék, avagy francia Borat menni robbantani Eiffel-torony!-t, noha tényleg van valami kegyetlen véletlen (?) az esemény és a film között. A vígjáték maga viszont sokkal jobb, mint amit a katasztrofális magyar cím sugall –... Több