Colin Clive

Az orvosként dolgozó Henry Frankenstein veszélyes kísérletben vesz részt, amikor egy halott férfi testét 'megjavítja' egyéb testrészekkel és életre kelti szörnyét. Teremtménye azonban váratlan tettekre ragadtatja el magát...

(erare)

Rendező: James Whale
Író: Mary Shelley
Premier (HU): 1936.04.30.
Több
Több

2021.10.21 BoBamburg

Akárcsak a régi Universal szörnyfilmek túlnyomó része, ez is egy nagyszerű horror. Viszont mindenképp ajánlom mindenkinek a film alapjául szolgáló Mary Shelley regényt. Sokkal kidolgozottabb, drámaibb és emberibb az egész történet.

2020.04.30 Timon

Hát...van jó néhány örökzöld klasszikus,de ez élen jár.Legjobban a régies hangvétele nyerte el a tetszésemet,noha a horrorok között nagyon válogatós vagyok.Az egyszer biztos,hogy megismételhetetlen.

Valahogy ezek a régi filmek képi világa sokkal félelmetesebb,mint a mostaniak. Boris Karloff ugyanolyan zseni volt mint a mester Lugosi Béla. Még most is félszemmel nézem, hiszen amit a horrortól elvárunk, ijesztget rendesen.

2015.02.17 juhasz-david93

Műfaja nagy klasszikusa, a Draculával egyetemben. Zseniális alkotás, a 84 év mit sem fogott rajta. Horrorrajongó nem hagyhatja ki!

2015.03.14 erni

Hatalmas klasszikus. Aki szereti a filmeket az mindenképp nézze meg mert nagyon fontos darab. Műfajának alapköve, nagyon jó alkotás.

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1931-ben.Szerző: dulkap

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Az angol James Whale és az amerikai Tod Browning ugyanabban az évben bemutatott filmje, a Frankenstein és a Drakula, hosszú időre meghatározta a horror műfaj stílusát. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

(2015. 08. 30.)
Frankestein feldolgozásában az a zseniális, hogy szórakoztat, ugyanakkor el is gondolkodtat, és a végétől eltekintve (amelyet a stúdió változtatott happy enddé, nagyon kár érte) nem szirupos, nem ítélkezik, csak elmeséli a történetet, amelyből nekünk kell levonnunk a tanulságokat. Több