Frekvencia

Frekvencia

Frequency

John Sullivan évekkel ezelőtt elvesztette édesapját, aki tűzoltóként dolgozott. Egy nap azonban csodálatos dolog történik: egy rádió segítségével sikerül felvennie a kapcsolatot múltbeli édesapjával. A következményekkel mit sem törődve segít neki, hogy túlélje a halálos tüzet. Ezzel… Több

Premier (HU): 2000.08.10.

2023.07.08 Jerico

Frekvencia: az egyik legjobb a műfajában

Gregory Hoblit nálam a Frekvencia című, 2000-ben forgatott filmmel lett ismert, majd két évre rá a Hart háborúja is növelte elismerésemet iránta, mindkettő kivételesen jó rendezés ugyanis. Ami a Frekvenciát illeti: Dennis Quaid és Jim Caviezel fantasztikus párosa teszi különlegessé a filmet. A két színész apa-fia párost alakít, noha a valóságban csak tizennégy év van közöttük (természetesen Dennis Quaid javára). A fiú a jelenben él, miközben egy speciális légköri jelenség segítségével kapcsolatba lép a múltban élő édesapjával. A történet különleges, hiszen az időben ugrál a cselekmény, és mindkét idősík izgalmakat kínál. Kapunk rengeteg fordulatot, meglepetést, nagyon sok akciójelenetet, és eközben egy megható családtörténet is kibontakozik előttünk. Az egész egyszerre krimi, akció és családregény. Többször megnéztem (legutoljára a napokban), és minden alkalommal tetszett. Ajánlom az izgalmas történetek kedvelőinek, az akciófilm-fanoknak, és mindazoknak, aki a Dennis Quaid-Jim Caviezel páros kedvelői. Értékelésem: 85-90%.

2019.03.13 Attila G.

a nap véleménye

Kár, hogy csak fikció...

Ez lesz az első pozitív jellegű hozzászólásom itt a honlapon - már ami a filmet illeti -, s végre csatlakozhatok a többséghez. (Bár valószínűleg jelentősen meg lesz vágva - már ha egyáltalán elfogadásra kerül -, de üsse kavics. Egy kicsit el fogok ka... Teljes kritika

Nagyon tetszett,és ami nálam fontos,teljesen beleéltem magam a sztoriba. Jó karakterek,és jól is hozzák,plusz ami fontos,hitelesen. Ajánlott film.

2017.10.22 Deku

Végül is nagyon jó film lett ami bőven eltudott engem legalábbis szórakoztatni. Szerencsém volt megtekinteni ezt a filmet és ezt azért mondom így mert totál rendben volt.

2016.07.01 Dorkateo

Tényleg nem a legjobb időutazós film, kriminek meg az időcsavar nélkül gyönge.

2000. április 25-én a New York Mets és a Cincinnati Reds az 1969-es mezükben játszottak, hogy a filmet reklámozzák.Szerző: kázsé

A raktári tűz jelenetében a főszereplőkön kívül csak igazi tűzoltók láthatók.Szerző: kázsé

Dennis Quaid úgy megsérült a forgatás közben, hogy 16 öltéssel kellett összevarrni a fejét.Szerző: kázsé

A film forgatása majdnem elkezdődött 1997-ben Sylvester Stallone főszereplésével, de túl nagy gázsit kért.Szerző: kázsé

Sötétség
2017